| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

La cate grade se formeaza fulgi de zapada?

Răspuns Câştigător
| Diidaa a răspuns:

Salut! Ma bucur ca te pot ajuta! Fulgii de zapada se formeaza atunci cand temperatura e mai bica de 0 grade dar nu e mai mare de 5-4 grade ...mai exact cand dā sā ploua picurii de apa se stransforma in fulgi deoarece este frig afara...Dar stai linistit daca stii din Transilvania incurand o sa ai parte de zapada!:**

2 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! fulgii de zapada se formeaza de la 0 grade in jos, insa poate ninge si la temperaturi ale aerului de pana la 6 grade celsius cu plus.Deoarece la inaltime mare temperatura scade, astfel chiar daca afara sunt 6 grade, la 30-40 metrii inaltime este mai frig. Funda!

| mihai22222 a răspuns:

Fulgi de zapada se formraza la 0 grade celsius sau o temperatura mai scazuta