| Anonim0091 a întrebat:

La ce distanta se afla norii de pamant?(de la pamant jos nu planeta)

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Depinde de incarcatura lor si de densitatea atmosferica.

| NoChanceForUs a răspuns:

Norii Cumulus cred că sunt primii, cei albi așa cu forme rotunde, la altitudini sub 2 km... aproximativ 2 km.happy

| FucktheSystem a răspuns:

Asta depinde foarte mult. Pământ este și pe munte unde logic ești mai aproape de nori sau chiar peste ei ( Dacă vrei să expermimentezi așa ceva te sfătuiesc să mergi o nopate la cabana Miorița și dimineața vei vedea norii sub tine).
Oricum dacă te referi de la nivelul mării te anunț că și asta depinde pentru că există nori aflați al diverse altitudini.

| Hăgiul a răspuns:

Http://www.google.com/......tp?/imgres
o imagine face cat o mie de cuvinte

| Shine a răspuns:

1 metru si un snitelwinking

| Anonim0091 explică:

Dar in Miercurea Ciuc?big grin