| juniper a întrebat:

La intrebarea asta nu cred ca raspundeti: CUM ARATA NIMICUL?

Răspuns Câştigător
| Delia 75 a răspuns:

Dar nimic nu e chiar nimic, e ceva nu? Ce culoare ar avea nimicul? Ar fi transparent?
Nimicul meu nu are o definiţie. E aşa, acolo, fără direcţie, sans sens - vorba francezului. Mă gândesc mereu la el ~ la nimic ~, atunci când vreau să ocolesc o situaţie neplăcută sau să dau un răspuns neaşteptat.
cred ca pentru fiecare in parte nimicul are alta fata. Ce zici nu crezi?

22 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

E neutru, invizibil si inexistent!

| psiholoaga a răspuns:

E mic.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sa ne chinuim noi sa descriem un nimic e nimica toata... pentru cei care au facut-o deja... E ceva mai greu pentru altii care n-au abordat inca subiectul. Deci nimic a devenit ceva... Problema de viziune... Daca pupimik a vazut nimicul ca o pagina alba - o vad pagina, calculatorul, adresa... Deci vad ceva. Poate ca intr-o gaura neagra sa nu vezi nimic... dar acolo este densa materia. Cred ca ajungem la crearea lumii - Big-Bang sau Dumnezeu... a creat lumea din nimic - dar inainte era un vid - fara aer, culoare, miros? Depinde de fiecare - poate ca pentru mine nimicul e un vid - pentru altii?!

Bula
| Bula a răspuns:

Asa:

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ca un NIMIC

| leluc a răspuns:

Arata nicicum

| Zoombe3 a răspuns:

Anul trecut in Vama am vazut niste pusti cu o pancarda pe care scria : "Vand nimic 10.000 lei bucata". Asa ca, nu stiu cum arata, dar unii au ajuns sa-l si vanda.

| mircea a răspuns:

In momentul in care crezi ca nu mai exista nici un posibil raspuns, atunci stii cum arata NIMICUL, nu crezi? atunci de ce ne mai intrebi?

| ICanLoveYou a răspuns:

Arata ca nimicul

| Selena a răspuns:

Promitator!

| afrodita17 a răspuns:

Ceva plictisitor?!

| jani a răspuns:

Tocamai asta e ca nu arata

| alexandra15 a răspuns:

El nu se arata pentru ca nu exista.happy

| ramy_5584 a răspuns:

Exact cum a zis si delia...pentru fiecare in parte "nimicul" arata altfel... dar exista... exista acel nimic care de fapt e si el ceva... dar creierul nostru nu percep acel nimic ca pe un ceva...asa cum ar trebui!
deci..."nimicul" e un "ceva" ce nu poate fi definit

| arsenia a răspuns:

Nu arata nici cum? si ce-i cu intrebarea asta stupida? daca ii nimic cum ai vrea sa arate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nimicul arata ca un nimic format din nimicul nimicului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimicul poate arata cum doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ca raspundem. Arata ca juniper.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimicul e ceva pustiu, fara miros, gust, viata de care nu as vrea sa ai parte.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face probleme ca nu ai sa-l recunosti, fa-ti probleme daca o sa ajungi sa-l intalnesti...

| marcus a răspuns:

Priveste in intuneric si ai sa vezi nimic