| Razvan a întrebat:

Mai exista respect in ziua de azi? Tu, de exemplu ce respecti si de ce?

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

Eu respect cultura! de ce? pentru ca este pe cale de disparitie!

32 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In primul rand, ma respect pe mine, pentru a putea respecta si pe ceilalti! Un om care nu se respecta pe sine, nu poate afirma ca respecta pe cei din jur.

| Flav a răspuns:

Imi respect parintii foarte mult si le sunt dator cu toate, pentru tot ce au facut pentru mine pana acum.
Imi respect vecinii, toti ma saluta cu simpatie.
Imi respect prietenii si am parte de acelasi respect.
Imi respect foarte mult fostii profesori, tin legatura cu ei si pe Internet, cei care m-au indrumat inca din anii de liceu.
Imi respect aproapele in proportia in care am parte de acelasi respect.
Dar cel mai important e ca, nu prea ma respect pe mine in anumite chestii. Trebuie sa mai lucrez la asta. Fuckin' hard to do this!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu respect ceea ce cred eu că merită respectat. Nu lucruri care mi se zic că trebuie să fie respectate. Respect pe cei ce îi simt inteligenţi, cu bun-simţ, îi respect pe cei care au trăit viaţa şi nu şi-au irosit-o şi îl respect pe oricine cine nu îşi bate joc de sentimente. (ciudat, dar în ultima categorie intră cele mai puţine persoane)

mira
| mira a răspuns:

Sigur ca exista.In primul rand respect orice fiinta umana.

| Gizăz a răspuns:

Respect un grătar bun şi-un vin de soi.

| costi a răspuns:

Respectul este de multe ori o forma de ipocriziehappy asa apar oameni care nu se opun unor sefi-tirani sau unor persoane corupte, pentru ca se supun din 'respectul' invatat in cei sapte ani de acasa. respectul e ok doar atunci cand cineva nu iti intrece granitele de demnitate. dincolo de aceste granite, e bine sa pui la punct o persoana sau alta care te incalca pe tine ca persoana. si asta se poate face chiar diplomatic, insa e nevoie sa realizezi faptul ca respectul si ipocrizia se pupa uneori de minune si e bine sa nu le amesteci. la fel, falsa politete. imi displac enorm oamenii politicosi cu toata lumeahappy mai ales cei care sub masca asta de respect si politete critica pe toata lumea in capul lor. deci prefer oamenii sinceri celor politicosi si respectuosihappy

Răspuns utilizator avertizat
| Luori a răspuns:

Respect ceea ce este inofensiv, chiar si pur. Respect omul care se ofera sa ajute. Respect cursul vietii, oricum ar fi el.

Cat despre restul, ii respect cat ma respecta si ei pe mine. Vine de la sine.

| Leea1234 a răspuns:

Din pacate, in zilele noastre,"respectul" e pe cale de disparitie!
am inceput sa fim mai putin respectuosi, cam de prin anii 90, si se pare ca majoritatea adolescentilor, nu au mai avut de la cine sa invete ce e ala "respect"
eu, datorita educatiei pe care am primit-o, inca mai respect...respect pe toata lumea cum spunea si mira "respect orice fiinta umana" si nu numai, respect natura si tot ce ne inconjoara!
si mereu imi aduc aminte de vorbele bunicii mele:"respectand pe altii, te respecti pe tine insuti"
cu respect DEEA

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
În primul rând, respect pe cine merită. Cum zicea melodia 17 a Paraziţilor :"Vrei bani, banii n-or să cadă degeaba din cer/Vrei prieteni, învaţă să vorbeşti sincer/Vrei respect, învaţă să respecţi, să oferi/Tre' să meriţi tot ce ai, să câştigi, nu să ceri."E foarte important să respecţi, dar în acelaşi timp să fii respectat, nu batjocorit pentru că eşti educat.
Bye!kiss

| madia a răspuns:

Da, mai exista...
Respect oamenii care merita sa fie respectati.

| marrr a răspuns:

Ii respect pe toti, chiar daca unii nu merita. Poate o fi un defect de-al meu, dar suntem[sau ar trebui] sa fim egali in drepturi si sa nu ne mai tratam unii pe altii cu o superficialitate delicata, dar totodata evidenta. Prin replici, prin injurii si critici ne diferentiem de cei mai isteti ce stiu sa tina capul sus si isi dau seama care are dreptate si care nu si renunta cu gloria adevarului.mult mai bine decat sa fii siret si sa castigi prin inconstienta si lasitate, aruncand peste tot cu fraze de doi bani luate de la altii.

| enchanted a răspuns:

Respect exista in noi de cand venim pe lume, ne nastem cu un respect deosebit pentru ceea ce stim ca este maret si atotputernic, chiar si hotii au respect pentru altii mai mari hoti decat ei, mafiotii, noi pentru parinti, profesori(unii), sefi si mai ales pentru DUMNEZEU.Problema in ziua de azi este respectul pentru noi insine care s-a diminuat prea mult, de aceea o fata nu se mai respecta si se lasa atrasa in curse ale baietilor, chiar daca esle stiu cu ce se vor alege. Oamenii la locul de munca fac multe lucruri care nu le fac placere, se autopacalesc ca isi fac datoria sau din respect pentru sefi.Noi,intrega natiune respectam ceva sau pe cineva si gresim, suferim, suportam...respectam de nevoie, fara placere!

| Slavian a răspuns:

Eu respect oamenii mai in varsta decat mine, de ce, pentru ca sunt mai mari happy

| Meryem027 a răspuns:

Da, mai exista. happy Respect pe cei care merita si care la randul lor, ma respecta. happy

| LittleandLiars a răspuns:

Respect cei ce ma respect. cei care sunt simpli. cei care sunt buni, familia si prietenii.

Pentru ca merita respectul meu.

| sensesDelight a răspuns:

Pentru că vreau să fiu respectată înapoi. Și dacă persoana respectivă are un IQ limitat și nu știe să aprecieze nu am nevoie de el/ea. ^_^ Scurt și la obiect. E bine să știi să pui punct și să te retragi când e momentul, indiferent că prietenia durează de treișpe ani, vă știți de când v-ați născut ș. a. m. d.

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Respect ca sa fiu respectatahappy
Cand nu merita de respect dau cadou respectul meuhappy Fiindca are mai multa nevoie de cand mine...
Ca sa fiu mai deosebita de acea persoanahappy

big grin

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Decat*
vroiam sa ziclaughing)

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Aaa
sh ''de''-u` ala e in plus...
scuze nu stiu ce am azilaughingthinking

| ℬaby a răspuns:

Sigur ca exista!

Eu imi respect imi primul rand parintii!

Apoi, urmeaza.(Prietenii, cei adevarati, desigur.Nu altii falsi care te vand chiar si pe banistraight face)

Dupaaceea, ii RESPECT pe cei ce ma reSpecta si pe Cei Mai in Varsta!
MultumeSc! si Sper cA a Fost bine!:-sbig grin

| JustShadows a răspuns:

Buna!happyIn ziua de azi respectul se gaseste destul de rar din pacate, dar importand este ca inca mai exista.Eu respect tot ceea ce... exista, si de ce?, pentru ca pur si simplu respectand exteriorul ma respect pe mine! Ai grija de tine!happy

| Morenastyle a răspuns:

In ziua de azi nu prea mai exista respect... e ceva pe cale de disparitie.

eu respect persoanele care merita.

| Alexxa10 a răspuns:

In primul rand imi respect parintii si sper ca respectul fata de ei sa nu mi-l pierd niciodata, pentru ca ei sunt mai presus de orice, ei mi-au dat viata. Consider ca respectul trebuie sa fie reciproc, deci respect persoana care ma respecta la randul sau. Respect persoanele in varsta, desi uneori nu ne inteleg pe noi tineriibig grin Respect oamenii muncitori, care au realizat ceva in viata. Si cu siguranta, atunci cand voi avea parte de dragoste, voi respecta persoana care ma iubeste si o iubesc... Eu ti-am zis aproximativ, ce si pe cine respect, asa in marehappy

| flow a răspuns:

Avand in vedere cat de umiliti suntem in ultima vreme, noi poporul raman de catre propriul guvern am spune ca nu, dar trebuie sa invatam ca respectul se castiga...trebuie sa respectam si sa oferim la randul nostru. iar cel mai important este in primul rand respectul de sine

| papushoi a răspuns:

Mda... respect o. O uni nici nau auzit de asa ceva! ( decii nu prea mai exista ), eu imi respect parinti fintele cele mai importante din viata mea! iei merita tot respectul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu respect oamenii in general. imi respect sotia si familia.imi respect casnicia. respect munca celorlalti, si o consider importanta in viata. respect cele sfinte in orice cult sau religie.fiindca asa doresc si cred ca e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy. Exista respect, toti oamenii respecta mai mult sau mai putin.Imi respect propria mea viata, parintii mei ca m-au crescut si pe iubitul meu, pentru ca prin respect se naste dragostea!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu respect pe cei care imi ofera la randul lor respect.