| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Ce parere aveti despre societatea in care traim? Eu una nu prea buna deoarece nu mai exista respect! Eu cred ca daca nu-i respecti pe alti nu te respecti pe tine!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa stii cu cine vorbesti, omul bun se cunoaste doar din cateva vorbe. E cam nesimtita viata actuala.

| Adorable a răspuns:

Buna, Maria! De acord!
Romania a fost tinuta in frau pe vremea lui Ceausescu si atunci ne-am pierdut credinta fata de Dumnezeu. Acum statul ne-a oferit libertate, dar totusi saracie si in aceste conditii avem dreptul de a fi credinciosi insa nu putem foarte multi. Aceste radacini apar undeva prin anii 1990.
Pe de alta parte, Mass-Media are acces nelimitat la anumite informatii nepotrivite pentru anumite varste. Daca un copil vorbeste urat ii invata si pe cei din anturajul sau si tot asa.
Respectul in ziua de astazi inseamna mila de fapt. Daca nu este cineva de acord poate sa imi dea si 100 de voturi stupide, insa eu stiu ca am dreptate!

Răspuns utilizator avertizat