| Flavianadx a întrebat:

Mai sunt oameni pasionati de OZN-uri, asa cum erau multi in trecut? Daca va considerati, cum ati caracteriza cerul din ultimele luni?

Răspuns Câştigător
| TalentDinPântec a răspuns:

Eram în drum spre stația de autobuz și era afara o mare bezna, nu mergea nici iluminatul public și cu ceva timp înainte a plouat rău și ma uitam sa nu calc în lacuri (ca la țară). Mergând asa mai atent pe jos decât pe sus, am văzut o chestie de mărimea unei roti de camion, la vreo 3-5 m deasupra mea. Îți dai seama ca nu am mișcat, practic am simțit fiecare vas de sânge din corp și fiecare fir de par din cap, dacă ma înțelegi(în gândul meu a fost "gata, m-a luat). S-a rotit în jurul meu după care a făcut o flama și a dispărut. Nu se auzea zgomot sau ceva, dar era o chestie recirculanta în centru ei și exteriorul era de un gri deschis. Am povestit la câțiva despre, dar au zis ca sunt nebun...

43 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

Nu are nicio treabă, a fost o recomandare pentru tine.

Era ceva ce zbura, deci avea nevoie de propulsie, dacă avea propulsie înseamnă că a fost creat de cineva, dacă a fost creat de cineva are o formă definită, de ce nu este forma vizibilă? Tu nu ai întrebări legate de aceste lucruri? Le iei ca atare?

| Rane a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

Păi explică-i asta userului să vedem dacă înțelege că nu extratereștrii zburdă prin atmosferă, nu vine nimeni atâția ani lumină din curiozitate față de o rasă de oameni în primele faze de evoluție. Dacă ceva din afară făcea contact cu noi era ceva exclusiv și în premieră, nu se juca dea v-ati ascunselea și nu răpea oameni laughing

| sabin89 a răspuns (pentru Flavianadx):

"Off ce ignoranti majoritatea." - Consideri că jumătate din omenire e ignorantă?

| Flavianadx explică (pentru sabin89):

Poate mai mult de atat. chiar 99, 99%

| Panamax a răspuns:

Un mic exemplu.Aratau odata pe History niste placi din marmura la 4 metri si ziceau ca sunt perfect slefuite si plane si niste gropi perfect palalelipipedice adanci de 1 m lungi tot de 4 datate din epoca bronzului si ziceau ca au fost facute cu unelte din bronz.
Ai nostri nu reusesc performanta cu CNC-uri si cu instrumente diamantate.
Ce sa o mai lungim.Indicii exista peste tot.O minte incuiata nu o sa inteleaga niciodata.

| Panamax a răspuns:

Un mic exemplu.Aratau odata pe History niste placi din marmura la 4 metri si ziceau ca sunt perfect slefuite si plane si niste gropi perfect palalelipipedice adanci de 1 m lungi tot de 4 datate din epoca bronzului si ziceau ca au fost facute cu unelte din bronz.
Ai nostri nu reusesc performanta nici cu CNC-uri si cu scule diamantate.
Ce sa o mai lungim.Indicii exista peste tot.O minte incuiata nu o sa inteleaga niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| Flavianadx explică (pentru TalentDinPântec):

Interesant. Mersi ca ai impartasit happy

| Panamax a răspuns (pentru Flavianadx):

Exagerezi,eu m-as opri pe la 90%.