| YourDailyApple a întrebat:

Majoritatea dintre voi, criticati persoanele necredincioase, acuzandu-le ca vor sa va indeparteze de credinta si de dumnezeu! Dar multi nu sunteti constienti si de lucrurile cu adevarat rele ce se intampla in sectele si cultele ce promit vindecarea de boli, mantuire si stabilitate, unor oameni disperati, neinformati si naivi!
Propun sa vizionati un documentar al postului Pro.Tv., intitulat sugestiv "Rataciti in credinta ".
Si da, este in Romania secolului 21!
http://www.youtube.com/watch?v=S2LGsx5xbQo&feature=relat ed

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu mai face minuni si in ziua de azi.Dar face aceasta fara bani si fara plata.Sotul meu este in viata datorita unei interventii miraculoase al lui Dumnezeu.Medicii nu i-au mai dat nici o sansa de viata,si in urma rugaciunilor,el traieste, iar colegul sau caruia medicii i-au dat mai multe sanse, dupa 28 de zile de la accident a murit. Dumnezeu este acela care poate sa vindece.Toate lucrurile sunt posibile celui ce crede.

| Alphawolf a răspuns:

Vai saraca de ea...ce mai plangea! Ii lipseau cuvintele de lauda meritate de popa. Probabil ca si comparatia "Nu merit nici macar sa-i leg sireturile de la incaltaminte" ar fi fost prea putin spus. Si ateii astia mai au tupeul sa zica ca religia este daunatoare societatii, nesimtitii! Ma fratilor, pe ce lume traiesc ateii astea de nu pot intelege adevarata viata, existenta?

| NoChanceForUs a răspuns:

Întrebase pe aici o fată de un păcat, iar o altă fată îi răspunde că e criticat de biblie și de biserică. Biblie si biserică! Las-o dracu de carte și de institutie, dumnezeu face legea nu o carte a oamenilor!
Păcat însă că e prin Bora Bora și nu mai are bani de maxi taxi să se întoarcă...

| DorelSudoru a răspuns:

Da deja ati dato in ritualuri pe care le condamnati atat de multlaughinglaughingNu va chinuiti prea tare si doar distrativa pe tema asta sfatul meu

| chelstone a răspuns:

Deci indoctrinatii cu crestinism sau orice alt cult, cred ca doamne doamne a facut lumea in 7 zile si a despartit ziua de noapte, bineinteles ca nu au trecut niciodata pe la orele de fizica, sau daca au fost au fost degeaba, nu au nici cele mai elementare cunostinte despre univers, bineinteles ca doar ei au citit biblia, nu au studiat realitatea, pentru ei nu exista alte planete si nici extraterestrii. Nu mai vorbim ca unii cred ca o sa invie dupa ce mor asta fara sa stie cum arata un mort dupa 100 de ani, cum ar putea invia Tuthankamon caruia i-a fost scoasa inima, sau unii care sunt incinerati, este doar mitul invierii din mormant, cum cred unii ca s-a intamplat cu iisus.

| Kosuchin a răspuns:

Multi nu sunt constienti de mai multe lucruri rele, ce au loc in realitatea actuala.Chiar in timp ce scriu, un copil din Libia ar putea fi ucis de o grenada, sau impuscat; Dar ei se inchid in micul univers crestin, unde spiritul copilului se joaca pe pajisti verzi iar omul rau are parte de bronz mai pronuntat;

| Andrei7520152 a răspuns:

Mersi pentru link. Am vazut reclama la acest documentar dar n'am apucat sa o vad

| Andrei7520152 a răspuns:

Am vazut documentarul...

uaaaaaaauuuuu! WOW! ce tara, cu ce oameni! cum e zicala? mare ti'e gradina doamne! tara medievala plina de desculti

@LightYagamiDN Cum dracu sa ne distram cand oamenii astia au drept de vot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-a trebuit sa vad decit inceputul si sa citesc ce a zis Ioan, cercetati dublurile ca nu toate vin de la Dumnezeu, e o blasemie asta sau nu? Vor venii multi in numele meu si vor zice eu sunt Hristosul vostru, voi sa nu credeti deoarece Iisus este numai unul. Daca e asa care e faza cu dublurile lui ioan? nu exista padure fara uscaturi si nici culte fara escroci, ai dreptate dar de Bodo ce zici? ex ginere a lu' nea traian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania este tara in care 90% din populatie reprezinta omul-planta!