| Flav a întrebat:

Merita sa investesti in oameni?

31 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Da.
Chiar si in piscotari, fursecologi si fornettisti. Chiar si in botanisti.
Uite-l pe Brad Pitt in ultimul sau rol, cel din "Moneyball". Nu-ti trebuie decat disponibilitatea de a risca, simtul umorului si un fel de maturitate si scoti intr-o luna incasari de 100 milioane dolari. Din film.
"Se merita".

| MidnightLady a răspuns:

Nu, nu merita, eu investesc in cercei. Chiar si sentimente, intru in depresie cand pierd cate unul.

| DrunkenRat a răspuns:

Nu chiar. Nici din punct de vedere psihic, dar nici material. Membrii familiei, evident, sunt o exceptie. Cat despre ceilalti... sunt enorm de schimbatori, este precum ai atasa o fundita de fiecare strop de ploaie: inutil, niciodata multumitor, niciodata "de durata".

| babzibazatu a răspuns:

Nu, merita doar sa-i faci sa creada ca investesti in ei, ca sa-i corupi mai usor.

| DenisaAbdn a răspuns:

Este dureros și dezamăgitor să realizezi că o persoană în care ai investit încredere și sentimente nu este deloc așa cum ți-ai imaginat, dar cine nu riscă, nu câștigă. O relatie, de orice fel, prietenie, dragoste, presupune intotdeauna asumarea unui risc. Iar acest risc nu poate fi asumat decat de cel care are suficienta incredere in el insusi ca, in caz de dezamagire, va face fata si este pregatit moral pentru superficialitatea relatiilor.

| Takocska a răspuns:

Nu prea

| eliaclodia a răspuns:

Numai dupa o atenta selectie. Cea mai mare parte a investitiilor, dupa parerea mea, trebuie sa fie in cunoastere si propriile proiecte de schimbat lumea din paradis in locul unde poti sa te simti implinit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in cine investesti. Depinde cat de bine cunosti persoana in care ai investit. Depinde pentru ce investesti. Si de ce. Poti sa ai o concluzie dezamagitoare in orice caz, dar daca nu risti, nu castigi. Iar daca risti si nu castigi, nu e nicio pierdere. Doar de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac bine, sunt sanatoasa.
Tu vrei doar sa ma enervezi, asa ca ma rezum la: sari in puţ!
Nu s-au luat copiii tiganilor de mine de doi ani. De unde ai scos-o?
Ai auzit de la Flav. Ai auzit prost. A vorbit prostii.
Sa nu ma supar cand scopul tau e sa ma enervezi?

| Flav explică (pentru anonim_4396):

1. Te rog sa te rezumi. Ce a auzit de la mine prostii respectivul user?
2. Cand ai un duel, fie el orgolios, fa-o prin alte cai, nu in intrebarea mea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flav):

1. Ca ai zis in alta intrebare ca, daca nu am eu ultima replica, plang 3 zile. Fals! Asta e prostia ce-ai zis-o. Irelevant.
2. Daca te uiti mai bine, ti-am raspuns initial relevant la intrebare, dar Antipaticu m-a provocat degeaba. El sa foloseasca mesajele private, nu eu!
Ca sa nu mai zic ca si tu mi-ai facut la fel la o intrebare ce a fost raportata abuziv, dar mi-a fost lene sa cer reactivarea ei.

| Flav explică (pentru anonim_4396):

Iti spun cu mana pe inima, ca eu n-am raportat nicio intrebare/raspuns de-al tau sau vreun post atunci cand ne-am certat. De acelasi lucru, nu sunt asa de sigur si din partea ta.
Si da, aia nu era prostie. Tu daca n-ai ultimul cuvant mereu, nu te simti impacata. Dar esti prea orgolioasa ca sa recunosti acest lucru.
Nu ma intereseaza cine te-a provocat, sau esti un tanc de 3 ani caruia ii arati o jucarie si incepe sa planga? Trebuie sa stii sa iesi voalat dintr-un duel, sa-l diminuezi sau muti in alta parte, asta din respect pentru cel ce-a pus intrebarea. Respect Jelli, respect, ceea ce tu nu prea prezinti, pentru nimeni.

| IMC90 a răspuns (pentru Flav):

Jelli nu-mi amintesc sa fi avut vreodata pretentia sa fie respectata, deci, prin consecinta logica nu are de ce sa respecte chiar pe toti.

Nu uita ca respectul se castiga, nu se cerseste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flav):

Nici eu nu am raportat nimic din nicio cearta vreodata de-a noastra. Cuvintele raman in mintile oamenilor ce au apucat sa vada. Raportarea nu ar avea sens.
Da, daca simt ca nu am dreptate, il las pe celalalt sa aiba ultima replica, toti gresim, de ce m-ar rani la orgoliu? Da, imi place sa am ultimul cuvant, dar nu MEREU.
Ok, aici ai dreptate cu cearta de la intrebarea asta si ma declar infranta. Nu e nimic, macar e la populare, si poti primi mai multe raspunsuri relevante, poate chiar si interesante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca te invat. Eu sar in piscina ca stiu sa inot, iar tu preiei modelul.
Copilul ala m-a intrebat daca vreau sa merg la el acasa, nu daca vreau sa fiu cu el.
Vrei sa faci o laba in descrierea sanilor mei? Nop! Nu i-am mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma joc cu lopatica in nisip, si chiar daca mai jucam, mai bine sa ma joc cu lopata decat cu p. altceva, ca altele de varsta mea.
Da, am fund apetisant.
Nu stiu sa fac un scurt. Ma inveti tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt deja pura si sfanta.
Stiu sa folosesc metodele contraceptive, m-am documentat, cat sa nu raman gravida fara sa imi doresc.
Nu ai acces in zona mea inghinala, si sunt bruneta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bruneta si la cap, si mai jos.
Sunt virgina.
Nu te las eu sa te apropii de partile mele intime, te musc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu ma rad.
Virgin odata esti, deci sunt virgina peste tot.
30 cm ai tu?
Ah da, si stau in Bucuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-s muma padurii. Sunt prea tanara pentru sex. In plus, frumusetea e relativa.
30 bleaga? Dar cum ti-o tii in pantaloni?
Stau la casa, nu la bloc. Sper ca la asta te refereai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii cum arat eu?
Prefer sa sug acadele. Si cum cu grija? Invata-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dorm noaptea sad deci cum facem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, promit. Zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc. nu ma pricep.

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vaiii, ce-a fost aici? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Ce sa fie? Imi arunca Antipaticu replici deocheate. El a inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, asa voi face. Nu prea imi place functia de ignore, consider ca e arma celor iresponsabili si fara argumente. Insa e buna de aplicat celor care nu stiu ce inseamna "responsabilitate" si "argumente", adica celor cu care nu ai ce discuta...
Nu cred in zicala "desteptul cedeaza primul". aceeasi treaba ca aia cu ignore-ul.

| ionutzul31 a răspuns:

Merita, doar daca te simti si tu bine la momentul respectivwinking

| BlueBird05 a răspuns:

Depinde ce fel de oameni!winking

| justde3a a răspuns:

Depinde ce sa investesti si in ce fel de oameni. Doar nu ai vrea sa investesti in animale laughing tongue

| KittyHHk a răspuns:

Depinde ce fel de oameni sunt in ecuatie.

Adica, dupa ce ajungi sa ii cunosti putin mai bine iti dai seama singur daca merita sa investesti sau nu.

Daca te arunci in capul inainte si investesti in cine nu trebuie o sa ai mari dezamagiri si pe urma o sa-ti evaluezi mult mai bine sistemul de valori si vei fi mai atent cum si de cine te atasezi data viitoare.