| CrysisMD a întrebat:

"Nimic nu este adevărat şi totul este permis" Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| claudia01 a răspuns:

Adevarul e relativ si totul e permis daca esti pregatit sa suporti consecintele.

8 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ce parere sa am? Imi permit sa nu cunosc adevarul.

Apache
| Apache a răspuns:

Asta e motoul asasinilor din jocul assasins creed...

| FucktheSystem a răspuns:

Multe lucruri sunt adevărate și multe lucruri nu sunt permise.
Părere-Ce e cu aberația asta?

| Libelle a răspuns:

E ceva paradox aici
spune" nimic nu este adevarat", deci? Nici asta nu e adevarat.

| elasexygagica a răspuns:

Mai ales in pat, totul e permis love struck

| adda_4025 a răspuns:

Wtf... abstraact... de cine e facuta chestia aia?

| AdytzuDark a răspuns:

Fraza nu e o doctrina ci doar o observatie a naturii realitatii: Sa spui ca nimic nu este adevarat este sa realizezi ca fundatiile societatii sunt fragile si ca noi trebuie sa fim pastorii propriei noastre civilizatii. Sa spui ca totul este permis este sa intelegem ca noi suntem arhitectii actiunilor noastre si ca trebuie sa traim cu consecintele lor fie ele glorioase sau tragice.

| ___CFNx a răspuns:

Nothing is TRUE, everything is permited... We live în shadow to serve The Light.