| RAY a întrebat:

Nu credeti ca a cauta perfectiunea intro fiinta umana esti o luzie? de ce nu ne acceptam intre noi cu defectele care le avem? de ce avem asteptari deserte? care nasc dezamagiri

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Nu exista perfectiune.Traim cu iluzia asta din dorinta de mai bine si atat.Ne dorim o fata perfecta, o fata ideala, apoi suntem dezamagiti ca nu exista, ne resemnam si o acceptam pe urmatoarea.O facem ca sa umplem un gol.Acel gol creeaza iluzii desarte (nu deserte happy ).
Cautarea perfectiunii este de fapt acest gol din noi, fiecare, pe care vrem sa-l umplem cu ceva cat mai bun.Dar intr-un final ne multumim cu orice.

| RAY explică (pentru WaterDrop):

Ai mare dreptate, practic cautam ceea ce ne lipseste noua ca identitate, personalitate

12 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Eu apreciez defectele unei persoane si ma atrag. Calitatile le las pe ultimul loc rolling on the floor Dar fiecare e fiecare laughing

| RAY explică (pentru AntoniSoulesOne):

Wow te atrag defectele fizice sau de carcater?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru RAY):

Nu imi pasa de cele fizice. Ma atrag cele de caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica nu exista diferente intre un defect si o suta de defecte? Si daca nu accepti o suta de defecte inseamna ca tu cauti perfectiunea? Pefectiunea nu o cauta nimeni, nici nu stim cum arata...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ba da exista diferente,dar uni cauta o persoana fara nici un defect,depinde si ce defecte are persoana in cauza, eu nu accept minciuna, ipocrizia, inselatul, bataia de joc

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si asta inseamna ca tu cauti perfectiunea? Pentru ca nu accepti 4 defecte? Faci o confuzie...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu nu stiu ce caut, ce vreau, momentan imi doresc altceva nimic legat de o persoana, nu putem alege ce iubim

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ray este confuz in general, indiferent de subiect happy

| RAY explică (pentru Oana92):

La urmatoarea jignire ai ignor sa stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea de perfecțiune în sine este o iluzie.

| BiciPliz a răspuns:

Perfecțiunea este relativă. Ce este normal pentru mine, altuia i se poate părea un defect.