| anonim_4396 a întrebat:

Nu-i asa ca teoria evolutionista e o eroare?

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai prezentat aiureli

| 324B21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Semana. Dar nu era o specie de maimuta din cele care exista azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 324B21):

O specie de animal asemanator cu omul dar care a disparut ca oricare specie de animale DAR care nu a avut nimic de a face cu aparitia omului.

| 324B21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca înțelegi. Dacă chiar vrei, poți sa te educi și sa citești despre evoluție. Ceea ce am observat e ca toți care nu cred în evoluție nu știu destul despre ea. Logic. Dacă ai ști ce înseamnă n-ai zice ca nu-i adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 324B21):

Si tu daca ai sti ce inseamna Dumnezeu sau ce e n-ai zice ca nu-i adevarat sau ca nu exista. rolling on the floor

| 324B21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis eu ca dumnezeu nu exista? Nu. Eu doar ti-am zis de evolutie si ce inseamna, da tu tot nu intelegi si nu vrei sa te educi. Foarte bine, nu-i treaba mea.

Dar ca sa stii, nu cred de loc in dumnezeu, si nici n-am motiv sa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 324B21):

"Am zis eu ca dumnezeu nu exista? Nu" - acum zici "Da" pentru ca negarea negarii adica non zero = unu in logica booleana.

"nu cred de loc in dumnezeu" - acum zici "Nu."

Te contrazici singur in exprimare.

Imi zici de teoria evolutiei de educatie cand nici macar logica simpla booleana nu o sti.

| 324B21 a răspuns (pentru anonim_4396):

In raspunsul meu original n-am zis de loc ca dumnezeu nu exista. Si nu a fost un non zero. Gandeste asa - "am zis eu ca "x"? Nu." Deci nici o negare dubla. Oricum nu are nimic de a face cu argumentul meu.

Faptul ca ti-am zis apoi ca nu cred in dumnezeu nu schimba faptul ca in raspunsul meu nu l-am metionat pe dumnezeu.

Da vad ca esti un "troll". N-ai nimic inteligent de zis. Cum a zis Margaret Thatcher:
"If they attack you personally, it means they have not a single political argument left"

Si cu asta, o zi buna domnule.