| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce s-a schimbat vremea asa radical, anul trecut erau 30 de grade in momentul asta.
Iar acum la noi ploua de 2 saptamanii in fiecare zi!
O sa mai simtim vara anul asta?

10 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

O sa o simți. Bucura te ca ploua si ca nu e mizeria aia de căldură sufocanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ca ploua, se mai racoreste. De săptămâna viitoare am vazut ca se anunță mai cald.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteleg dar ma refer ca nu a fost asa niciodata, cel putin de 22 de ani de cand sunt eu, mai ales la inceputu lu Iunie, 18 grade...wow

| mariusalex2019 a răspuns:

Eu zic ca este mai bine asa decat sa mori de cald.

suntserios
| suntserios a răspuns:

S-a anuntat cea mai calda vara de cand se fac masuratori asa ca bucura te acum de racoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca e mai bine asa decât sa fim nerăbdători sa scadă câte un grad când o fie peste 40°

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cum dracu sa mai fie 40? daca acum sunt 18 grade?

| relian a răspuns:

Vremea s-a schimbat tocmai pentru ca este schimbatoare laughing Vremea pe Pamant nu este controlata de cineva sa mentina o anume temperatura si restul.
Deocamdata nu prea se stie exact ce se intampla sau cum se intampla, dar se pare se intampla. Unde sunt eu era vara din martie, acum nu-i vara nici vara laughing dar e bine asa, ploua e mai racoare.
Asa ca idee cred ca s-au schimbat, asta daca so fi schimbat curentii de aer, sau directia lor.

| mastadont a răspuns:

Și anul trecut a fost la fel, a tot plouat până prin iunie și dup-aia s-a încălzit brusc și a tot ținut-o așa până aproape în octombrie. Mai bine că plouă decât căldura sufocantă din timpul verii.

| Dana1999 a răspuns:

Da vara ploua des. A fost si Soare. Depinde de zona.