Apache
| Apache a întrebat:

O persoana modesta este o persoana ignorata in societatea de azi?

22 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ce importanta are? Probabil ca cei modesti isi doresc asta.

| Dumnezău a răspuns:

Daca modestia sa deranjeaza si lezeaza infatuati in fundulet,da. Zicea un intelept odata : "te uiti pe mine
acid ca soda, ca nu-s in pas cu moda", iar actualmente, moda e sa o arzi plin de tine, mereu cu clanta tare despre "realizarile" de carton.Merge mai bine sa spui luata in deradere decat ignorata.

| IMC90 a răspuns:

Ce conteaza ce crede societatea despre tine? Eu mictionez pe parerile majoritatiilaughing

| Cocochannel a răspuns (pentru IMC90):

Si ce spune majoritatea?

| IMC90 a răspuns (pentru Cocochannel):

Habar n-am. Cum ziceam, ma doaren 3 litere
Daca imi pasa, stiam laughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru IMC90):

Corect.Parerea personala despre tine conteaza

| Zazu a răspuns:

Pare hilar, dar inca exista persoane care sunt apreciate pentru ceea ce sunt; mai ales cand modestia nu este vazuta ca o impertinenta din partea celor inculti.

| Fineness a răspuns:

In sec. 21 inocenta este repede curmata...deci da, cineva care e modest e ignorat.

| oliviaaa a răspuns:

Da, toti isi bat joc prin cuvint sau fapta de ele in aceasta cruda societate, si nu de multe ori am vazut si am simtit pe pielea mea cum este, cred ca si tu la fel, deci hai sa fim sinceri unde mai vedem un om modest apreciat?

nu voi termina cu o intrebare deci succes! sper ca esti modest si apreciat/ a =)

| h3r a răspuns:

Ignorata sau o considera fitoasa, plina de ea doar ca nu vrea sa arate.
In general da, o persoana modesta este ignorata in societata de azi.

| 1Mihai1 a răspuns:

Cam aşa ceva.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

1big grinaca incerci sa faci pe pleacul tuturor, nu faci pe placul nimanui, nici al tau.Doar tu trebuie sa te placi
2big grinumnezeu nu mi-a dat rabdare pentru ca nu a vrut sa-mi irosesc timpul(asculta parerile lumii despre mine)

| casablanca40 a răspuns:

Depinde. Majoritatea oamenilor sunt modesti doar pentru a arata oamenilor ca ei sunt o fire modesta, acestia pot renunta la ea pentru a-si obtine cele propuse( Am putea spune ca renunta la modestie, tocmai pentru a nu fii ignorati de societate). Putini oameni sunt modesti in adevaratul sens al cuvantului, ei sunt cei care nu au nimic de spus in acestei privinte si nu pot cumva sa renunte la aceasta modestie.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Cam da știu e foarte ciudat în ziua de azi dacă ești o persoana buna cu toți ești luat de prost dacă ești rău vei fi respectat, în ziua de azi nu mai contează dacă ești bun trebuie sa fi rău sa înjuri sa te porți urat numai asa vei fi respectat știu e ceva absurd dar asa e nu ai ce face. Dar mai sunt foarte puține persoane care poți avea încredere dar majoritatea sunt rai deci trebuie sa fi și tu rău ca sa nu te calce în picioare. Mult succes bafta.

| JustRoxanne a răspuns:

Da.

| scrisoarededragoste a răspuns:

În cele mai multe cazuri da. Din păcate...

| Gabriello02 a răspuns:

Cam da.

| Teooooooo a răspuns:

Societatea nu e numai ce vezi tu. E mai mult de atat. E formata din mii de oameni, cu pareri diferite, deci nimeni nu poate fi ingorat.

| Cocochannel a răspuns:

Din pacate lumea s-a intors cu valorile pe dos. Mai nou a scos si maxima aia cum ca lumea e a celor care pot, nu a celor care vor.Ma gandesc eu, ca unii poate chiar vor sa faca ceva, dar nu pot din cauza celor care...pot.

| sousabo a răspuns:

De cele mai multe ori da.

| Raizen69 a răspuns:

O persoana buna intr-o societate rea nu va putea fi acceptata deoarece va fi considerata rea de acei oameni.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Raizen69):

Să-mi trag palme dacă am înțeles ceva din ce ai scris...
Ai o logică care lasă de dorit.