| Catrice a întrebat:

Oare cum ar fi fost lumea dacă, dintr-o data, omenirea și-ar pierde memoria și ar uita tot ce cunoaște? Nu ar mai știi sa vorbească, sa construiască, sa facă treburi zilnice etc.

34 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Simplu:
1. Ar mânca iar hrană neprocesată.
2. Ar muri de cele mai banale boli.
3. Durata de viață medie ar scade.
4. Neavând cine să întrețină animalele domestice ar muri de foame sau ar fi vânate.
5. Fabricile și uzinele nucleare ar fi instabile.
6. Sateliți ar cădea pe Terra.
7. Ceea a joacă un rol în supraviețuirea noastră sunt două lucruri:
-cogniția
-cooperarea la scală largă
În lipsa ăstora suntem pradă ușoară.
Deci am coborâ numeric de la 7 miliarde la vreo 2-3 milioane de indivizi într-un ritm alarmant.
8. Specia umană n-ar mai reveni la epoca de glorie.
9. Toate chestia asta e SF.

| ColdHeart a răspuns:

Am invata din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ineresanta intrebare.
Ar fi condusi de instincte.
Ar manca vanat, plante, si crud pentru ca nu vor sti sa gateasca. Probabil centralele nucleare vor polua iar zonele respective ar fi letale, si nu in ultimul rand ar incepe o noua era.

| Alexuţ02 a răspuns:

Ai face uga uga