| Inferno a întrebat:

Oare exista lucruri mai cumplite decat frica si umilinta?

Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Nesimtirea este cel mai cumplit lucru!

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Moartea vesnica despartit de Dumnezeu unde este plansul si scrasnirea dintilor.

| WR104 a răspuns:

Iubirea neimplinita sau interzisa.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Inconstienta.

| eliaclodia a răspuns:

Delirul? O iau ca intrebare tehnica vis a vis de macanismul creier.

| WhatheWow a răspuns:

Da, teroarea si incertitudinea!

| Delicacy a răspuns:

Permanentul balans dintre extaz şi agonie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce oare sunt cumplite? Din potriva, eu cred ca reusesc sa-ti intareasca caracterul.

| akka4 a răspuns:

Mandria si prostia sunt mult mai cumplite decat frica si umilinta.
Gandeste-te doar ca un om fricos, poate ajunge curajos rapid. Sau daca esti umilit in mai multe randuri, nu este nici o problema, atata timp cat reusesti sa treci peste acele momente si sa iti continui viata asa cum crezi ca iti este bine.
Dar crede-ma ca ce-l mai dureros pentru o persoana este prostia; mai ales cand i se si dovedeste acest lucru. Si de la prostie pot deriva mai multe; gen: mandrie, aroganta, etc

| IepureleCuLopată a răspuns:

Groaza și agonia.

| GoddessMaui a răspuns:

Edit, ca sa se inteleaga mai bine.
Cand esti dominat de ura, faci ce-ti dicteaza ea, dar totodata esti constient de ceea ce faci si te mustra constiinta mereu, iti pare foarte rau. Arde al dracului de rau sentimentul asta asta.

| Smiiiley a răspuns:

Da.Moarteawinking!

| Lapusneanu a răspuns:

Frica nu e un lucru cumplit ci unul normal. Ce faci cu ea e alta poveste ....instinctual avem doua variante lupta sau fugi. Curajos e cel care in situatiile in care instinctul ii spune sa fuga el lupta ascultandu-si ratiunea.

| Radu921 a răspuns:

Da, Atunci când se combina si se transforma in ura. Nu o mai opreste nimic.

| RodicaGabriela a răspuns:

Sa fii prost si sa nu iti dai seama!

| EuEuEu2 a răspuns:

Da.Durerea provocata de dragoste. Funda?happy

| georgian47 a răspuns:

Durerea poate. Durerea la propriu...