| anonim_4396 a întrebat:

Oare oamenii de acum sunt cei mai inalti din istoria lumii?
Au existat triburi/populatii de oameni uriasi(190cm---media)?
Ce parere aveti despre spartanii care cresteau atat de mult(fata de celalalte popare), desi erau de mici tinuti in conditii vitrege?
Au existat la un moment dat mai multe specii de om, fiecare cu abilitatea sa(unii aveau o inaltime impresionanta, altii erau ultra-puternici, altii erau super-rapizi, unii aveau mare rezistenta, etc.)?

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Acum 58 minute | Steregoi a răspuns:
Evolutionistii sunt platiti mai bine decat popii de guverne pentru ca le justifica guvernarea oamenilor bogati peste majoritatea de sarmani.

cate tampeni scrii omule, iisus insati a spus da cezarului ce a cezarului
Darwin a gasit o nisa de facut bani si pentru prestigiu dand apa la moara bogatilor lumii care conduc lumea. A cautat sa justifice guvernarea umana prin ideea "neexistand Dumnezeu omul trebuie sa se descurce cum poate alegand lideri care sa-l conduca".

omule mari bogati ai lumi sunt evrei multi din ei =iisus era evreu a fi bogat nu este ceva rau din contra dumnezeu spune sa fi harnic nu lenes

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ray, chiar imi pare rau de saracii(la minte) care nu vor vrea sa priceapa adevarul oricat de mult s-ar chinui altii sa le explice