| Inferno a întrebat:

Pentru a se realiza în viața un bărbat trebuie sa fie inteligent, perseverent, carismatic, amuzant, interesant, înțelept, muncitor și talentat.
O femeie tot ce trebuie sa faca este să aibă fundul mare.

Cum va explicați această diferență? E atât de ușor să fii femeie în societatea moderna. De ce?

28 răspunsuri:
| Inferno explică:

P.S.: Intrebarea e doar o gluma.

| Adry05 a răspuns:

Un bărbat ca ăla nu se mulțumește cu o femeie care are doar fundu mare, deci ce spui tu e complet non-sens. Poate o fi atras de una ca asta în prima instanță dar nu trece de prima întâlnire cu ea dacă doar asta e de capu ei

| RAY a răspuns:

Consider ca astfel de subiecte sunt demne de discutat cand vom ajunge in iad si cum vom sta o eternitate acolo o sa il discutam la nesfarsit, nu este adevarat ceea ce scrie acolo,in fapt nimic nu este adevarat,totul este subiectiv, evoluativ vorbind conteaza aspectul fizic la ambele sexe,cum am evoluat ca vanatori,culegatori,barbati erau vanatori desi ti-au asumat acest rol iar femeile aveau grija copii,casa,mancare,erau culegatoare,nu uita de concurenta dintre femei si concureaza intre ele, barbati pun pret pe fizicul unei domnisoare, femeile pun pret pe ce ofera material acel domn, asa am evoluat ca specie, dar asta nu e o regula, in ziua de azi sunt si doamne in varsta cu domnisori tineri

| Mădă0611 a răspuns:

Intr-o societate condusa de barbati (care si-au folosit forta fizica pe care o aveau pentru a se bate cu alti masculi ca sa bata femele.), in care succes inseamna sa ai bani sa traga femeile la tine. Daca asta e inteligenta... Banc:

Un om foarte bogat urma să-și creeze o familie. Pentru că avea 3 favorite și nu știa pe care dintre ele să o aleagă, bogătașul s-a gândit să-i ofere fiecăreia câte 100.000 dolari cerându-le să îi cheltuie cum vor ele.

Prima femeie a mers la un centru comercial, procurându-și o varietate mare de articole și accesorii de lux pentru sine. Când a revenit la bărbat, aceasta i-a spus: „Dragule, știi cât de mult te iubesc. De aia vreau să admiri în fiecare zi frumusețea mea, fiind conștient că ceilalți te invidiază amarnic".

A doua femeie a cheltuit toți banii pentru cadouri și îmbrăcăminte pentru iubitul ei și i-a spus: „Dragule, ești cea mai importantă persoană din viața mea. Vreau să știi că îți doresc multă fericire și sunt gata să fac orice pentru tine!"

A treia femeie a investit toți banii într-o afacere, și într-o lună a câștigat încă 100.000 dolari pe care i-a dat înapoi bărbatului: „Dragule, te iubesc enorm de mult. Am făcut toate astea ca să înțelegi că sunt deșteaptă și pot gestiona banii – nu doar să-i cheltui."

Bărbatul le-a ascultat pe toate, a cugetat un pic și s-a decis să o ia de soție pe cea care avea sânii cei mai mari.

| Frank51 a răspuns:

Daca imi permiti sa te corectez, este usor sa fi om dotat. Cu bani, dotat de la natura, sau orice alta forma de putere.

Un om bogat va avea un vibe superior inevitabil atunci cand il vezi, la fel cum va avea si un om frumos. Ce-i frumos e frumos.

Oricum, daca nu exploatezi asta nu ajungi nicaieri. Ai un oarecare avantaj, dar pana la urma daca esti prost de bubui, degeaba esti frumos sau bogat.

| SG1995 a răspuns:

Aparent te suspectam de mai mult creier. My mistake!

| Digikey a răspuns:

Depinde ce intelege fiecare prin a se realiza.La ce viziune eronata ai despre viata o sa mori cel mai probabil singur cu gandul la un fund mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa mi explic? Așa e dat de la mama natura, Dumnezeu l-a creat prima data pe Adam deci e clar că el are o responsabilitatea mai mare că Eva care a fost creata PENTRU el, nu separat.
"tot ce trebuie să facă este să aibă fundul mare" - daca nu ești sarcastic, e trist. Ușor să fii femeie? Da ce îți e lene sa te chinui sa ai toate chestiile alea? Nu are cum sa-i fie ușor dacă e judecată doar după aspectul fizic. Ba chiar este foarte amplea. Și în plus și ca bărbat contează aspectul fizic, și femeile considera atractiv fundul mare.Nu exista diferente, daca vezi bărbați realizăti dintr-un punct de vedere cu femei care arata bine dar în rest sunt vai de caracterul lor este pentru că singurul atuu al acelor barbati sunt banii, in general oamenii se cuplează cu alții care sunt de aceeași speță cu ei. Că nu pot avea ceva mai bun, daca tu ești un bărbat de nota 7 dintr-un amalgam de calitati, nu poți atrage ceva mai mult de o femeie de nota 8.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și sâni mari, nu crezi? Și o față drăguță.
E ușor sa fii femeie dacă ești frumoasa.Si depinde cum percepi tu sintagma asta "pentru a se realiza". Daca te referi dor la un sot/iubit,bani,un job da, ai dreptate, chiar dacă țin toți sa te contrazică din nu știu ce motive tampite.Dar pentru unele e nevoie de mai mult ca sa se simtă realizate.E nevoie de unele lucruri pe care nici măcar un fund bombat nu le poate furniza.
Frumusetea o sa-i asigure unei femei sex si relații, dar calitatea lor tine de mulți alți factori, in special cea a relațiilor.Degeaba e frumoasa dacă are iq de 80, toată viața ei va fi limitată. Ralatiile ei la fel.
Dar per ansamblu frumusetea rezolva 80% din probleme.Restul de 20% sunt direct proportionale cu inteligenta si standardele inalte.

| inflicted a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e deloc usor sa fii femeie frumoasa pentru ca orice iq ai si oricat te chinui sa evoluezi nu esti luata in seama. multi traiesc cu ideea ca o femeie frumoasa e doar atat ca o papusa, goala pe interior, si cand ajung intr-o pozitie importanta se intreaba primul lucru ce a supt sa ajunga acolo, nimeni nu isi pune problema prima data ca femeia a facut eforturi sau ca a fost suficient de desteapta ca sa ajunga acolo. Inferno e exact genul de tip care ar intreba asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru inflicted):

Nu e ușor sa fii femeie frumoasa? laughing Pe cine minți? El are dreptate in tot ce a zis si presupun ca sunt singura femeie care nu percepe spusele lui ca pe o insulta.
Nu te chinui tu suficient de mult sa evoluezi, de asta nu ești luată in seama.O femeie frumoasa si inteligenta n-o sa stârnească întrebări de genul "cui i-a supt-o".Si chiar dacă o face, nu îi pasa.

| inflicted a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti ori naiva, ori uratica, ori nu ai cunoscut femei inteligente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru inflicted):

Ori sunt realista si nu ma victimizez inutil laughing

| Inferno explică (pentru inflicted):

Eu nu as întreba "ce a supt", m-aș întreba "cum a supt".

| inflicted a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai in cazul tau chiar ar fi inutil

| anonim_4396 a răspuns (pentru inflicted):

Ma faci sa roșesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și eu aveam părerea despre tine că ești urâtă și altele. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveai? Acum n-o mai ai?
Care altele?

| TristanTzara a răspuns:

E ceva destul de subiectiv ce spui tu. Dacã ai fi atent, ai vedea că ambele sexe se plâng de cât de ușor îi e celuilalt, spre exemplu nu e ciudat că a nu purta machiaj e considerat neprofesional din partea unei femei?

Tu probabil te gândești la stereotipul femeii frumoase ce-și găsește unul cu bani și se aranjează pe viață; un exemplu din societate noastră ar fi Monica Gabor cu Irinel Coloumbeanu. Dar iată un alt exemplu Liviu Vodovoz cu Israela, același fenomen, dar în cazul acesta, un bărbat. Și aici nu e vorba doar de frumusețe că după cum se spune, "Frumusețea-i trecătoare", e vorba de social networking. E și asta o metodă de a strânge avere, cei drept una discutabilă și poate imorală--dar cine spune că felul în care Jeff Bezos își tratează angajații e moral?

| Andra9pk a răspuns:

Pai,stai putin.
Cum adica " o femeie trebuie doar sa aiba fundul mare"? Crezi ca la asta se rezuma totul? laughing iti spun eu ca nu.
Iar ca barbat,cine pune conditia ca acesta sa aiba calitatile enumerate de tine? Daca le are,bravo lui, sunt atuuri. Femeia ca sa fie dorita de un barbat nu trebuie sa aiba doar fundul mare. Ca sa fim pe placul barbatilor adevarati,nu celor superficiali,trebuie sa mai avem si altceva in plus. Trebuie sa fim bine educate,inteligente,afectuoase,zambitoare,sa stim sa ne comportam in societate,sa fim si gospodine, sa stim sa avem grija de un barbat(cu tot ce presupune aceasta 'grija'), sa stim sa vorbim sa nu ne facem naibii de ras cand deschidem gura, sa fim capabile si noi sa facem un ban cinstit, sa fim ingrijite si sa aratam bine tot timpul. etc. Deci stai linistit ca si femeile fac niste 'sacrificii' nu e chiar asa usor cum crezi.

| sabin89 a răspuns (pentru Andra9pk):

Mie chiar nu-mi plac alea cu fundul mare. happy

| Inferno explică (pentru Andra9pk):

Nu neg ca ai avea si alte caracteristici, insa toate realizarile tale au fost obtinute, desigur, pe fondul unui fund mare. Restul asa ziselor "atuuri" fiind superfluu in planul realizarii tale profesionale si a celei casnice. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

De parcă te ar crede cineva laughing
Fundul asta e perfect.
https://i.imgur.com/5FJpBIP.jpg

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Sa ii arati asta lui Sabin. laughing

Problema era alta, dar nu m-am putut abtine sa ma amuz putin.
In societatea moderna este mult mai usor pentru o femeie decat pentru un barbat, atat timp cat arata relativ ok si nu este complet diforma.

Spre exemplu si cand vine vorba de o relatie: O femeie care arata decent va avea sute de pretendenti. Un barbat care arata decent va avea undeva la 2 pretendente.

Nici cand vorbim de cariera lucrurile nu stau diferit. Mai ales daca patronul este afemeiat.
Etc, etc.

P.S.: Tu esti in poza? laughing

| Andra9pk a răspuns (pentru sabin89):

Pai,mnah..fiecare cu gusturile lui, nu? happy nu-i o regula sa va placa la toti acelasi tip de femeie

| Andra9pk a răspuns (pentru Inferno):

Da,asta asa e. Ca femei, avem mai multe 'usi deschise' daca aratam bine..Nu sunt toate ca si Kim Kardashian laughing dar, tot s-au realizat in viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Și ce? ai dat de mult de pastila roșie sau e recent. De vina sunt manginas.

| inflicted a răspuns:

Numai un barbat poate pune o intrebare atat de cretina. Pune intrebarea asta femeilor din viata ta, daca ai curaj