| anonim_4396 a întrebat:

Pentru mine fericirea inseamnă să mă bucur de ceea ce am. Și să lupt pentru ceea ce-aș vrea să am!

Pentru voi ce inseamnă fericirea?

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desi ma bucur de ceea ce am, nu pot spune ca sunt multumit/fericit asa, in modestie.
Fericirea mea vine din socializare, consum de chestii, relatii si nu in ultimul rand, din hobby-urile practicate.

| doctorandus a răspuns:

Fericirea este amor Dei intellectualis, adica a-l recunoaste pe Dumnezeu in natura si in oameni.

| dullcat a răspuns:

Linistea in suflet, in casa si timp liber.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru dullcat):

Frumos!

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru dullcat):

Căt timp liber ai pe zi, sau pe săptămănă?

| Celestina003 a răspuns:

Fericirea pentru mine înseamnă să am grijă de mine, și atunci când văd ca eu chiar pot ajuta pe cineva și să imi îndeplinesc visele, nu sunt multe, să am o familie, să ajung să fac haine, și să conduc un jeep măcar de câteva ori.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Celestina003):

Cănd vrei să grijă de tine, ce faci? cum sau cu ce te respecți?

| Darius50boss a răspuns:

Tot așa

| Turbo223 a răspuns:

A state of mind. Pe care de obicei nu o am laughing

| ochiul a răspuns:

Pentru mine e atunci cand mai vad pe la stiri vreun caz de veol sau abuzuri secsuale sau parinti eliminati de proprii copi, cum sa nu te bucuri cand vezi dinalea serios acum
o bucurie mare a mai fost cand am vazut cazul de la colectiv am ras in ziua aia de mam c4cat pe mine rolling on the floor)

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru ochiul):

Trăiești intr-o țară liberă in care poți găndii și răde de tot ce vrei.

| ochiul a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Mersi