| anonim_4396 a întrebat:

Pentru voi ce inseamna sa admiri pe cineva?
Ati admirat pe cineva in _ real life_?
De ce?
Cum apare admiratia? Mai ales atunci cand NU cunosti acea persoana, nu ai vorbit cu ea VREODATA ci doar te-ai uitat la ea si la ce face _ zilnic_?
Cum dispare admiratia?
Cum iti dai seama daca cineva te admira? E indeajuns sa iti spuna lucrurile pe care le-a observat la tine si sa adauge complimente?
Cum faci pe cineva sa nu te mai admire?
Cum/ De ce apare admiratia? Si ce rost are?

2 răspunsuri:
| HelpingHands a răspuns:

Admiratia... este ca un lipici pe care il ai! Spui ce trebuie, esti detasat de parerile negative... Ca sa fii admirat trebuie sa ai ceva special in interior. Cel mai simplu ar fi sa ai virtuti precum: bunatate, afectiune, inteligenta, modestie, etc.

E greu sa alergi dupa fani! Fi asa cum ar vrea toata lumea sa fie... si rezultatele vor veni de la sine.

| KawaiiPanda22 a răspuns:

Admiratia nu e nimic rau, decat daca se transforma in obsesie. Nu cred ca poti opri pe cineva din a te admira. Poti admira orice persoana care are o trasatura care iti place si probabil o doresti si tu, fara sa o cunosti macar. De exemplu eu admiram ce postura dreapta si feminina avea o colega, pentru ca si eu vreau sa am acea postura. Sau poti admira pe cineva pentru ca mereu are fata senina si zambitoare si altele. Cred ca e bine sa admiri pe cineva, asa ai un exemplu dupa care te poti ghida in anumite puncte. Nu stiu daca iti poti da seama ca cineva te admira si nu cred ca e necesar sa ii spui persoanei, decat daca simti asta.