| anonim_4396 a întrebat:

(1)cum adica sa iti placa de o persoana cand tu nu ai vorbit vreodata cu ea si doar ai observat-o si ati avut niste schimburi de priviri?
(2)ce ar trebui sa faci in situatia asta? sa vorbesti cu acea persoana( despre ce daca practic nu cunosti nimic despre ea)? sa lasi lucrurile sa treaca?
(3)inceputul unei conversatii (primul pas) tine neaparat de gen, conteaza cine face pasul asta de a porni o conversatie din relativ nimic?
tu ce ai face?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Daca-mi place ceva sau cineva si vreau s-o am, atunci caut modalitate cum sa abordez problema si sa aflu in ce conditii as putea s-o am.
2. Prima data trebuie sa gasesti un pretext de discutie cu aceea persoana si sa afli cat maiulte despre ea, dupa care sa folosesti cele aflate pentru a continua abordarea.
3. Cine este mai putin timid incepe conversatia. Daca apare unul mai indraznet si o abordeaza inaintea ta, atunci tu ramai doar spectator. Sunt sanse mici (dar exista) ca o fata sa te abordeze direct (daca te place), ele mai degraba dau semne discrete ca te plac si tui trebuie sa le "intelegi".winking

| zăGhost a răspuns:

1. Atractie fizica
2. Vorbeste, n-ai ce sa pierzi. Probabil dupa, va disparea si atractie fiindca tu ti-ai facut o imagine ideala a lui/ei si de multe ori realitatea e alta.
3. Nu vad de ce ar avea importanta genul.

| anonim_4396 explică (pentru zăGhost):

In unele cazuri cand imi place de cineva (sau pur si simplu e atractie) si ajung dupa aceea sa cunosc acea persoana imi dau seama ca nu e deloc cum credeam si ajung sa ma gandesc la ce "am vazut' la ea.
si mai sunt momente cand poate imi place + atractie dar nu vorbesc niciodata din cauza ca imi pare inabordabila + ca am leneee si nu-i atat de usor sa initiezi o conversatie si imi las sentimentele sa se ofileasca la urma

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti la pubertate man?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu doar ca am momente si momente cand uneori am curaj si alteori ma intreb

| zăGhost a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok sa vorbesti cu persoana de care esti atras pentru a nu ramane un mister si a nu te intreba mai tarziu 'oare cum ar fi fost daca discutam?'. Ma gandesc ca esti adolescent si ai o usoara timiditate cand vine vorba de fete si e normal. Dar o sa ajungi la o varsta la care vei realiza ca nu ai nimic de pierdut daca initiezi tu conversatii si frica de a te face de ras va disparea.

| RAY a răspuns:

1,atractia fizica involuntara
2, asta tu alegi ce sa faci
3, nu consider ca trebuie sa faca mereu baiatul primul pas, dar traditional asa e

| Frank51 a răspuns:

Nu exista sa nu ai nimic in comun. Daca spre exemplu luati acelasi autobuz spre centru aveti ceva in comun, daca sunteti colegi de scoala aveti ceva in comun, din chestii din astea fundamentale poti sa incepi sa vorbesti orice, cat de frig e afara, cat de corupt e dragnea, cat de prosti suntem ca popor samd. Important este sa obtii legatura cu ea, nr de tel, sau Facebook, si 9 din 10 fete ti-l dau chiar daca nu le atragi, deci ai sanse pe viitor.