| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Picioarele noastre din corpul uman ar fi inutile dacă nu ar exista tendoanele lui Ahile? Nu am putea merge si nu am putea sta in picioare drept nu am avea stabilitate si nu am putea sa ne menținem echilibrul static si dinamic in picioare?

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai clocit mult intrebarea asta?laughing asa daca e sa o luam dupa cum spui tu, fara oase si cu 7 tendoane a lui Ahile tot nu am putea merge laughing sau fara muschi si cun snop de tendoane dealde ahile si Hector la un loc tot nu am putea merge laughing
Concluzia este? Orice parti care intra in alcaturirea unui organ, sau ce o mai fi ala sunt importante, lipsa unuia atrage dupa el nefunctionarea acelui organ.
Sa stai tu linistit ca nu prea avem in organism piese fara nici o functie laughing
Deci ai pus o intrebare intrebatoare laughing oare daca am fi pasari am putea zbura laughing

| 6684464 a răspuns:

Nu degeaba sunt cele mai puternice tendoane din corp, evident ca sunt si foarte importante.

| gothicbat a răspuns:

Sunt inutile oricum, noi înșine suntem inutili.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru gothicbat):

De ce dai tu un raspuns inutil care nu are nici cea mai mica legatura cu intrebarea pusă de mine mai sus!?

| gothicbat a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Îmi place că ai pus "!", gen foarte autoritar așa, să se știe că ești indignat și că țipi laughing

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru gothicbat):

????

| 6684464 a răspuns (pentru gothicbat):

...ciudatule?

| gothicbat a răspuns (pentru 6684464):

Mersi:*