| oliverdies a întrebat:

Poate sa imi explice careva principiul universului holografic si teoria stringurilor?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

O explicare trebuie sa fie matematica. Trebuie sa intelegi suportul matematic al acestor teorii... altfel e doar aflare in treaba.

| oliverdies explică (pentru shadovv):

Curiozitatea nu e o crima happy

| shadovv a răspuns (pentru oliverdies):

Inteleg curiozitatea dar si tu trebuie sa intelegi profunzimea acestor subiecte... "Cu totii stim cum sa folosim un radio dar numai o mana de oameni de pe planeta stiu cu adevarat cum functioneaza acesta."

| ThePathWalker a răspuns:

Fa o facultate, daca esti cu adevarat curioasa. Daca nu citeste o carte depopularizare a stiintei. Try universul intr-o coaja de nuca