| anonim_4396 a întrebat:

Poti avea o vena sparta in cap?! Si daca da, ea te obliga sa nu plangi?

9 răspunsuri:
| syme a răspuns:

Exista posibilitatea sa ai un vas de sange spart. Si hemoragia nu trebuie sa fie in mod necesar masiva (depinde de zona in care se rupe vasul). Asa ca daca ai motive sa banuiesti ca ai un vas de sange spart, e bine sa mergi la un consult (cat mai repede).

Legat de partea cu plansul, nu cred ca de obicei plangi spontan si exista ceva ce te obliga sa nu plangi. Cel mai sigur este ca nu plangi pentru ca n-ai motive de plans.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sincer nu prea inteleg la ce te referi straight face

| danbnz a răspuns:

Mă faci sa plâng... de unde naiba ai asemenea idee...

| daηă a răspuns:

De unde ai m-a scos asta? nu te mai gandi la asa ceva si daca chiar s-ar intampla ceva de genu nu sta ca poti sa te imbolnavesti rau... du-te cat mai repede la un doctor sa te consulte sau du-te direct la spital!tonguelaughingrolling on the floor nu-ti fa griji oricum ca nare cum sa se intample

| love44katyp a răspuns:

De ce mai traiesti atunci.laughing si partea cu plansul...Ma uimesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SE numeste anevrism, depinde pe ce parte este anevrismul si ce portiune din creier este afectata, daca este portiunea unde exista acesti stimuli, este posibil sa nu plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, poti avea. Dar asta nu te obliga sa nu plangi, te obliga sa mergi la un consult medical. Pe bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca te-ai referit la altcineva, la varsta ta procentajul la anevrisme este foarte foarte mic, vasele acestea se rup in general de la uzura cam dupa 60 de ani, dupa socuri puternice: emotionale de stres sau mecanice.

| Daiana90 a răspuns:

Doamne iarta-ma cum sa ai o vena sparta in cap, nici nu am mai auzit asa ceva pana acum. Daca aveai (asta era practic hemoragie) si mureai imediat doamne sfintelaughinglaughing ce idei ai, cum zice danbnzlaughing