| YourDailyApple a întrebat:

Pun si eu o intrebare mai idioata, ughm poate ca ar trebui sa o pun la "Trivia si amuzante" dar aici se dezbat subiecte de genul acesta asa ca am s-o pun aici : Intotdeauna cand am vazut filme sau documentare cu extraterestrii au fost descrisi ca fiind omuleti verzi, dar numeni nu a spus cu ce se imbraca thinking
Extraterestrii sunt atat de "avansati" incat umbla goi precum oamenii primitivi?

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Buna si amuzanta intrebarelaughing

Da si eu i-am vazut prin filme cam golasi, saracutii. Dar am vazut si extraterestri imbracati in costume cat mai sofisticate.
Poate vine la noi dezbracati majoritatea ca sa ne duca in eroare ca fiind nevinovati si primitivi intinzandu-ne o capcana
rolling on the floor

Acum serios, eu sunt convins ca, daca exista asa ceva, este cu totul si cu totul diferit din toate punctele de vedere decat prin filme sau cum isi imagineaza lumea.
Numai bine

| DorelSudoru a răspuns:

Nu sunt goi! 1 sunt un pic dezbracati si in unele filme am vazut ca au casti pe cap (oare cum sor inmulti n-am vazut sa aiba nimic)

| YourDailyApple explică:

@Anonimule stiu cine esti, pentru ca te-ai dat singur de gol laughing.
Si daca te uiti CU ATENTIE la intrebarea mea, am spus ca ar fi trebuit sa o postez la categoria amuzante, dar am pus-o aici pentru ca aici se dezbat probleme stiintifico-filosofice.

| Damian a răspuns:

Deasta nu poti dormi noaptea?

| mihaelad_7444 a răspuns:

Din Biblie invatam ca extraterestrii exista. Sunt entitati spirituale. Poate fi vorba de ingerii lui satan, sau de ingerii Lui Dumnezeu. Ingerii lui satan impreuna cu acesta locuiesc in vazduh, aici au fost alungati (a treia parte din ingerii din cer au urmat pe satan in loc sa ramana alaturi de Dumnezeu)cand Lucifer, heruvimul razvratit,(satan) a dorit sa ia locul Lui Dumnezeu (a se citi ezechiel sau Apocalipsa)
Avand in vedere acest fapt, acele entitati rele care fac aparitii infricosatoare sau misterioase de pe urma carora oamenii au de suferit prin traume psihice, apartin duhurilor rele iar ele nu sunt la propriu "extraterestre" deoarece sunt chiar aici pe pamant, unde a fost alungat satan. Insa perceptia este ca ele ar fi "extraterestre". satan exista, insa noi nu il putem vedea, si Dumnezeu exista dar noi nu il putem vedea. Duhurile ii influenteaza insa pe oameni, catre sunt fiinte create de Dumnezeu cu liber arbitru. Ei aleg intre a sluji Lui Dumnezeu, sau partii adverse. In acest conflict cosmic urias, nimeni nu poate ramane neutru. In facut de alegerea facuta, omul primeste sau respinge darul vietii vesnice facut de Domnul Isus
ezechiel 28:
14. Erai un heruvim ocrotitor cu aripile intinse; te pusesem pe muntele cel sfant al lui Dumnezeu, si umblai prin mijlocul pietrelor scanteietoare.

15. Ai fost fara prihana in caile tale, din ziua cand ai fost facut pana in ziua cand s-a gasit nelegiuirea in tine.

16. Prin marimea negotului tau te-ai umplut de silnicie si ai pacatuit; de aceea te-am aruncat de pe muntele lui Dumnezeu si te nimicesc, heruvim ocrotitor, din mijlocul pietrelor scanteietoare.

apocalipsa 12:3
3. In cer s-a mai aratat un alt semn: iata, s-a vazut un mare balaur rosu cu sapte capete, zece coarne si sapte cununi imparatesti pe capete.

4. Cu coada tragea dupa el a treia parte din stelele cerului si le arunca pe pamant.
www.oxigen.tv
www.oamenisiperspective.com
www.intercer.net

| BurN a răspuns:

Ehhh, vor sa ne arate cele 4 patratele verzi ale lor blushing. Noi cu KFC, McDonalds majoritatea habar n-au unde le mai e buricu.

| TAZ_2382 a răspuns:

Cand am sa vad unul pe tine am sa te contactez primul laughing, lasand gluma la oparte eu unul rar am vazut filme/documentare cu extraterestri dezbracati, sunt o "galagie" de filme/seriale cu extraterestri imbracati, si oricum daca ar veni ( nu ca nu ar fi venit deja ) ar ateriza si ar spune "hey check this out" nuuu?

| Frrramboise a răspuns:

Dar cine zice ca exista extraterestrii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum iti demonstrez ca mai bine taci atunci cand aduci argumente infantile asupra multor persoane care pun intrebari impertinente! "Daca nu esti in stare sa pui intrebari pertinente mai bine nu mai scrii". Asa ca nu mai judeca pe altii fiindca nu esti in masura sa o faci!

| TheLoveDoctor a răspuns:

Ei nu umbla goi, au un costum invizibil care ii spala și le da de papa

| TheLoveDoctor a răspuns:

Sk4zy. Hmmm Buric? thinking te referi la nas?

| madalynagirl14 a răspuns:

Probabil. rolling on the floor