| LoveIsMyDrug a întrebat:

Puteti sa imi explicati mai bine proverbul:"Learning is a treasure that will follow its owner everywhere"?
Cand cititi acest proverb ce imagine va vine in minte?happy

10 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Parca temele nu se faceau p site?

| Enigmă a răspuns:

Proverbul acesta este pentru a obtine pasaportul de excelenta si imaginea de asemenea!
Va rog din suflet sa nu raspundeti la aceasta intrebare!
MULTUMESC PENTRU INTELEGERE!

| Enigmă a răspuns:

@LoveIsMyDrug, cum putem fi noi siguri ca tu nu vrei sa participi?
O sa iti explic si o sa iti dau imaginea daca ai nevoie de asta [desi ma indoiesc] dupa terminarea preselectiilor. :]

Subscriu la raspunsul lui @Kronstadt.

Bafta! :]

| dollydee a răspuns:

Hei...si tu vrei sa participi la concursul asta. Succes! cel mai bun sa castige!

| CookieșiParty a răspuns:

Acest proverb inseamna=Invatatul este o comoara, comoara aceasta isi urmeaza stapanul oriunde.
Mi-e in minte imi vine o imagine cu o carte deschisa. Dupa aia cu un om care se duce spre carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune si tu creierul ala ofilit la treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@LoveIsMyDrug, daca ai fi fost educat/a altfel, n-ai fi cersit idei pe TPU, aratand ridicol/a. Cu respect... blow me!

| LoveIsMyDrug explică:

Janina cine a spus ca e o tema?
Enigma si dollydee...da este vorba despre concursul ala.Initial am plecat de la ideea ca nu particip...dar am vrut sa imi explicati mai bine proverbul.
Kronstadt... daca te-ar fi invatat maicata sa vorbesti si sa respecti nu ai fi dat acel raspunslaughing

| LoveIsMyDrug explică:

Kronstadt,in primul rand nu am cersit...am pus pur si simplu o intrebare!

| LoveIsMyDrug explică:

Enigma... daca as participa la concurs crezi ca as trimite ce spuneti voi? Sfaturile sunt date pentru a nu fi urmate kiss
Eu am intrebat frumos si mai terimnati cu prostiile!
M-am saturat de unii useri de pe acest site! Chiar nu stiu sa vorbeasca frumos.
Am inteles...nu vrei sa imi zici...dar de ce te bagi cand vorbesc cu altcineva? Care-i problema ta?