| RAY a întrebat:

Resursele materiale ofera posibilitatea de reproducere a masculilor? De ce nu e mai valabil asta si in ziua de azi? Sa ne gandim logic, ala bogat poate oferi suficente resurse pentru acel copil, desi materialismul a evoluat o data cu noi.

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Materialismul apare cand acela nu este placut pe bune, ca daca e placut pe bune, pornesc ambii de la zero, nu trebuie neaparat sa aiba el mai mult sau altele.

Regula atractiei era ca barbatu aratos care deci tradus e descurcaret, bazat, puternic putea in trecut sa apere familia, sa aduca resurse, nu avea legatura cu banii, atunci orice barbat vanjos putea aduce resurse, nu trebuia sa fie bogat ca nici nu avea cum sa fie, si daca acel barbat emite aceste calitati adica arata f bine, atunci e validat si da atractie puternica, isi fac de la zero casa, masa, masina si tot amandoi si ea si el.
Daca nu il place, sta din interes doar si conteaza doar banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pentru un copil femeile nu vor doar bani, vir si gene bune! Adica barbatul ala trebuie sa fie frumusel cat de cat, altfel orice starpitura cu dinti sparti si fara par in cap ar putea sa aiba copii ai lui daca are bani, insa nu este asa!