| anonim_4396 a întrebat:

S-a dovedit steentific; Vorba lui Einstein:„Oamenii ca mine stiu ca diferenta intre trecut, prezent si viitor nu este decat o iluzie perpetuata de incapatanarea umana". Orice se intampla cu trupul uman, „bateria" este cea care va experimenta trecerea prin „al doilea separator de fascicule". Aici intervine Multiversul. Intr-un univers, trupul poate sa moara, dar simultan, in alt univers, el poate continua sa traiasca. Practic, ceea ce au descoperit cercetatorii acum, in trecut se numea Pomul vietii, a carui filosofie se regaseste in toate culturile antice. Este Thorul, „legatura Cer – Pamant", care constituie calea prin care „fantana nemuritoare de energie", „bateria de 20 de wati" purtatoare de infoenergie sare dintr-un univers in altul. In stiinta, Thorul poarta denumirea de Podul Einstein-Rosen. De fapt, sunt mai multe poduri, fiecare catre alt univers, care uneste „gaurile negre". Conform acestei teorii, universul in care ne aflam noi se afla in interiorul unei gauri negre, care exista in interiorul altui univers si tot asa. Cine este Observatorul care alege sa ne comute la un moment dat, acordand „bateriei" energoinformationale sa experimenteze si alte universuri? Rugaciunea „Tatal nostru" contine esenta acestei teorii: „Tatal nostru care esti in ceruri (…)/ Faca-se voia Ta, precum in Cer, asa si pe Pamant.ce credeti despre aceasta?

Răspuns Câştigător
| AragorN88 a răspuns:

Foarte steentific ce spui tu acolo.

| anonim_4396 explică (pentru AragorN88):

Este? iaca mi-ai dat de gandit, daca un doftor in teoria relijiilor ori a relijiei tine de stiinta ori de relijie.ori e cam amestecat ca nisi el nu mai stie carei ramuri apartine? o sa ma docomentez sa vad gasit-au acestia calea de mijloc? taaaare-s curios.

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Credem ca ai beut apa de foc măi OL 37. Vrei mă o capra, e de pe lumea asta.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Nu acu hombrelica.mai am nitel pan la pensie si de abia atunci voi face precum afganii.voi creste capre.

| mgtow a răspuns:

Eu sper ca in acel alt univers unde voi merge sa fie in continuare camioane, autotrenuri si autobuze ca sa pot continua soferia laughing fara masini mici desigur

| Mădă0611 a răspuns:

laughing) dar vai, cata abureala aburitoare. Si multiversul a foat creat pentru noi, oamenii de pe Pamant, asa-i?
Cerul din povestea ta e un nivel solid aflat pe nori sau in nori; la vremea respectiva nu se stia ca norii sunt un fel de fum, ceata mai exact, nici in prezent nu prea stie lumea, asa ca in cer stateau, si inca stau, pentru unii, zeii, ala fiind locul lor de bastina. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Faaaa madalino? vino fa pi pamant nu unmbla cu capul in nori, cautand zeii.ca nici noi credinciosii nu-l cautam pe Dumnezeu in univers ci inauntru nostru intai si intai.devreme ce trupul este templul duhului sfant, se cade sa aflam daca este intr-adevar un templu, si daca avem asa un locuitor de seama in el, ori e napadit de toate cele mai putin de cel care trebuie nu.hai coboara jos si lasa norii, vino cu picerele pi pamant cum ii sade bine unui biped teligent.doar stii ce a patit icar.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu ziceai de cer, in biblie chiar scrie ca imparatia lui dumnezeu e in inimile oamenilor, sau ceva de genul, adica e doar autosugestie. devil

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Fa da tu esti culmea.si parintele cleopa spunea; cautati imparatia Domnului in traista goala a saracului.imparatia Domnului e asemanata si cu un bob de mustar care incoltaste creste, se face mare si pasarile isi fac cuib in el.am zis cer.nu e numai unul.sant ceruri.iar cerul, este scaunul de Domnie a lui Dumnezeu si pamantu, asternutul picioarelor sale.dar el nu are picioare.fiindca este duh.dar fiul lui are picioare.era om.

| CVali a răspuns:

Eu cred ca prin alte cuvinte, Einstein a afirmat existenta sufletului. Lucru pe care il nega dar pe de alta parte il afirma. Interesant, nu? Cum sunt si geniile astea big grin, mai sa fie.