| anonim_4396 a întrebat:

Sa ne revizuim un pic, sa ne uitam inauntru nostru citeva secunde si apoi sa raspundem; Cum sa putem ajuta un om sa fie el insusi?

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Bagi in el juma de vodka, ii pui in mana un pistol si apoi il injuri.

| Vizitiul a răspuns:

Cine te-a ajutat pe tine sa devii tu insuti? Nu intotdeauna ii bine sa fii tu insuti. Nu poti fii tu insuti (bland) in lupta cu leul (si nu ma refer neaparat animale).

| Sentinel a răspuns:

Cred ca poti ajuta un om sa fie el insusi, aratandu-i cum poate inlatura ceea ce il impiedica sa fie el insusi.

| costi a răspuns:

Salutare din departari. ce inseamna 'el insusi'? suna a mumbo jambo zenhappy

| costi a răspuns:

Shammal ce chelie de guru ai draga

| Shammal a răspuns (pentru costi):

laughing sa vezi cata pleata am acum

| mgtow a răspuns:

E nevoie de mult timp ca sa transformi un salbatic in om, cu calm si rabdare va intelege cum sta treaba.

| harciog a răspuns (pentru mgtow):

Nu cred.Cred mai degraba ca salbatecul cind vrea sa fie om a atins un grad de inteligenta morala pe care n-o putem atinge.

| mgtow a răspuns (pentru harciog):

Atunci daca nu merge cu varianta buna se aplica masuri mai aspre.

| shadovv a răspuns:

Eu sunt eu insusi. Daca ma percepe un om cum sunt eu sau nu... asta e o alta problema. Nu a mea. Sa ajutam... eu as sfatuii sa ne analizam mai mult fiecare vorba. Sa gandim, apoi sa vorbim sau poate sa nu vorbim deloc.

| harciog a răspuns (pentru shadovv):

Ai ce ai cu site-ul si-i doresti sfirsitul.Asta ar cara dupa sine sugestia ta de a gindi.Iti dai seama citi ar disparea de pe aici.Acuma lasa-ma pe mine care mai iau un pahar si mai pun o intrebare.Imi pare rau totusi pentru deranjul pricinuit.

| cucarachaalien a răspuns (pentru shadovv):

Cred ca ai vrut sa spui eu insumi. cam asa e cum spui tu.

| shadovv a răspuns (pentru cucarachaalien):

True!

| Shammal a răspuns:

Descoperindu-te pe tine insuti, vei radia cea ce esti tu si vei fi ca un far iar acel om se va ajuta, descoperii singur ghidandu-se dupa cea ce tu radiezi

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Cum poti sa il ajuti?
Cred ca trebuie sa il lasi sa se descopere singur,sa luam aminte la tipul acela din Avatar,fara picioare,sa redescoperit singur indiferent de ce ziceau restul, nu poti sa il schimbi, decat sa i arati unele lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il zgaltai tare si tipi la el pana iese tot si ramane doar insusiu in el happy. Sau ii dai sa bea cu leuca si-ti dai seama de ce e-nstare pa la urma...

Poti sa-l pui in situatii fulger in care reactioneaza instinctiv.