| anonim_4396 a întrebat:

Cum e posibil ca aghiasma sa se strice? Care e explicatia acestui fenomen?

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Daca s-a stricat agiazma a fost masluita (s-a pus apa in ea).rolling on the floor

April
| April a răspuns:

Nu se strica; se invecheste, ca orice apa in care ai agitat o buruiana, fie ea si busuioc.Cinstit,nu cred ca gestul respectiv schimba concret, fizic, cnstitutia apei ca element chimic, H2O.Magia e in sufletul celui ce crede.

| danut a răspuns:

Nu a avut certificat de garantie? Oau, inseamna ca a depasit termenul de valabilitate sau a fost folosita dupa expirare. happy

| ramona30 a răspuns:

Woow. Uitati-va la el ce uluit este ca se strica aghiasma. Bine ai venit in anul 2010!

| Angel0 a răspuns:

Cautati pe net memoria apei si dupa aceea mai discutam.

| NickiMinaj a răspuns:

Cica formula aghiasmei rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor da... eu cred ca e ser fiziologic divin, nicidecum apa statuta care, logic, la un moment dat devine de neutilizat.

| Gospell a răspuns:

Din cate stiu eu agheasma nu se strica mai niciodata. Acum depinde unde o pui.
Sa luam un exemplu. Daca mergi la biserica si iei agheasma iar recipientul in care pui apa sfintita este murdar sau nu este spalat inainte. astfel cred si eu ca se strica si se mentine proaspata doar cateva zile.
Acum deviez putin de la subiect. Dar eu am pastrat niste bucati de anafura de la inviere si nici acum nu s-au alterat, nu au mucegai.

| Pomar a răspuns:

Nu stiu care este formula aghiasmei sau din ce e facuta dar ca aproape orice substanta se altereaza in timp big grin

| cryssa a răspuns:

Cum sa se strice ma aghiasma?straight face
poate nu era 100% naturalalaughing

| Ihatereligion a răspuns:

Prabably god hates you

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca era asa de buna aghiasma s-ar folosi si la muraturi, nu crezi?

| XtremeDemon a răspuns:

Probabil a baut popa aghiasma si tie ti-a dat apa strikata