| Bendes a întrebat:

Sall TPU, ca tot veni vorba de efectele cretei de la scoala am si eu nevoie de un raspuns la fizica de cls a 11 la mine la scoala este un experiment mai ciudat arata simplu dar e complicat... si e legat si de chimie, noua profa ne-a zis ca trebuie sa aducem un praf de creta FIN... cum fac prafu de creta FIN dar usor fara murdarie si fara sa stric ceva sau alte alea? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Razui cu un cutit, sau lama de ras, creta, vezi ca lama cutitului sa cada perpendicular pe lungimea cretei.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai creta pe smirghel.si aduni praful.cu cat e mai fin smirghelu cu atat e mai fin praful.