| costinvlad a întrebat:

Ce se intampla cand adorm cu fata la oglinda? Am vazut pe Youtube ca, daca adormi cu fata la oglinda, reflectia ta nu te imita si isi arata adevarata forma, o forma malefica care vrea sa puna mana pe tine. Este adevarat? In video zicea ca daca te trezesti, nu iti gasesti reflectia daca te uiti in oglinda si ca cand te culci cineva va veni peste tine in camera adica o dublura a noastra.

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Eu stiu ca este o legenda nascocita si dupa care s-au realizat filme horror precum Bloody Mary.
in mod normal oglinda pur si simplu oglindeste. E nisip prelucrat si argint, dar atunci de ce la priveghi era absolut necesar sa fie acoperite toate oglinzile din casa respectiva? Stii, la treaba asta nici acum nu am gasit vreun raspuns si nu cred ca e o simpla legenda care a aparut asa, din senin. O fi un sambure de adevar in spatele acestei 'legende' dar nimeni nu il stie, sau cei care stiau acum sunt demult morti.

Cu privire la adormitul in fata unei oglinzi nu am auzit niciodata sa se spuna cum ca ar fi bine sau nu sa faci acest lucru. Sfatul meu : sa nu incerci. Dar daca ma gandesc bine, stiu persoane ce au oglinzi pe partea exterioara a usii dulapului lor, dulap ce se afla in dormitor, chiar cu fata la pat.
Deci cine doarme in pat, daca se ridica, se poate vedea in oglinda. Asadar... teoria asta cade - stiu multi ce aveau la ei in dormitor oglinda sau oglinzi cu fata spre patul lor.

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

100% adevărat. Din acest motiv se recomandă să dormi numai în fața unei oglinzi convexe. În acest fel, imaginea ta malefică va fi mică și virtuală.

| Clorox a răspuns:

Nu se intampla nimic, esti naiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor)))))) e cea mai amuzanta chestie pe care am vazut-o vreodata postata. Multumesc ca mi-ai inseninat dupa amiaza! laughing))))

| RandyMarsh a răspuns:

Iti recomand sa te documentezi in legatura cu reflexia luminii. Poate dupa ce intelegi cum functioneaza nu o sa te mai lasi asa usor prostit.

| Andreea0512 a răspuns:

Abureli rolling on the floor Eu am obiceiul să mă trezesc pe la vreo 3-4 dimineața, și n-am pățit nimic, eu având oglinda dulapului fix în fața mea. Sunt doar povești inventate de niște plictisiți, ca povestea aia cu ventilatorul, dacă o știi cumva rolling on the floor))

| GabyAlexa a răspuns:

Nu este adevara, cel mult daca adormi la oglinda o aburesti.
Si chiar e cea mai amuzanta chestie vazuta laughing)))))

| 1admin4367 a răspuns:

Tu ești atat de prost sa crezi asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1admin4367):

"Hey, look, a guy on the internet said it's true, so it's definitely true!" laughing)))