| Bogdan_Bogdy_2000_oTbm a întrebat:

Salut am o intrebare as vrea sa fac o racheta care sa zboare
ma poate ajuta cineva cat mai repede? Problema este ca nu stiu sa fac camera de propulsie adica toata chestia care face racheta sa zboare va rog ajutati-ma cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Motorul pentru propulsie NU se confectioneaza! Sunt periculoase fara sa zicem handmade acasa.

Oricum daca ai corpul trebuie sa alegi motorul portrivit pentru a lansa.

Apoi mai ai nevoie de autorizatii/aprobari/si o gramada de acte de la MAN/MAp? ANP:! GPDl; OPC, ASor, APPC. APPP, N.U.I. VOIE si in final de la Primarie si pompieri sa nu uit SMURD asa.

Deci lasa-te pagubas.

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Și eu care credeam că vremea etnobotasnicelor s-a dus...

| valeriu1900 a răspuns:

Uite cine doboara avioanele comerciale...si lumea da vina pe rusi happy

| Mihai9820 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=OHqRk0ExwLA
Cred ca e cel mai simplu mod de a face o racheta.
Daca esti creativ poti sa iti faci propriul tau sistem de propulsie si astfel propria ta racheta;)