| ZiZu_3938 a întrebat:

Am si eu o problema la fizica. Am de facut un proiect dar nu stiu cu ce. O prietena mi-a spus ca pot face cu un motoras de la o masina de jucarie. Dar nu stiu ce sa fac cu motorul. Daca imi puteti da idei de proiecte pentru clasa A-6-a? sad Cam pana pe 13-15 ianuarie. sad E URGENT. [Elena]

1 răspuns:
| nonny50 a răspuns:

Pai poti sa faci ceva cu batieri... ff simplu si f rapid! ai nevoie d unled(din ala mic), o baterie de 9v preferabil, dar merge si cu una d 1. 5, si un intrerupator micut! doua fire si le legi prima data la capetele bateriei, apoi la transformator si apoi la LED! si e gata! daca ai nelamuriri tr un pm si vbim