| ChristinaO a întrebat:

As vrea sa fac un proiect pentru o activitate la fizica. Putem alege ce vrem noi, insa nu prea am idei...nu stiti ceva proiecte care sa fie mai captivante/interesante pentru privitori? Si sa fie ceva cam pana in materia de clasa a-8a.multumesc!

1 răspuns:
| bye a răspuns:

Poti face un proiect pe tema surselor de energie regenerabila: conversia luminii in energie electrica cu ajutorul celulelor solare, centralele eoliene, hidrocentralele, poate chiar si centralele nucleare daca simti ca te descurci. Succes.