| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Ce părere aveţi de apariţiile misterioase a OZN-urilor, fantomelor, teleportărilor, călătorilor în timp etc.
MULTE SUNT TRUCATE! DAR RESTUL?
Trebuie să existe şi chestii adevărate. DE EXEMPLU O CAMERĂ DE FILMAT A ÎNREGISTRAT ÎN CHINA O TELEPORTARE MISTERIOASĂ PE 5.09. 2012. FEMEIA CARE A TELEPORTAT MOTOCICLISTUL A MAI APĂRUT ŞI ÎN ALTE POYE DIN '60, 18. .., 2012 ETC.
Spuneţi+mi părerea voastră!

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Salut domnule Alexandru(nu va stiu numele de familie).Sa speram ca raspunsul meu este destul de satisfacator pentru ambii dintre noi:
De multe ori se spune ca, creaturile magice(sau extraterestrii, in cazul spuselor dumneavoastra, dar sper ca nu va deranjeaza daca vorbim de creaturi magice, ca doar la asta va referiti in intrebare) nu exista.Eu spun ca exista, altii spun ca nu exista.Intotdeauna trebuie sa existe un contradictoriu legat despre acest subiect.Eu cred ca lumea magica exista.Se spune ca aceste creaturi se ascund printre noi, dar ele se lasa vazute doar de cei care stiu ca nu le vor face rau si ca poate cine stie, chiar le va ajuta. Dupa parerea mea toate videoclipurile/stirile cu viata extraterestra sunt false, nu numai trucate.Nu ai observat Alexandru(sper ca nu va deranjeaza daca va vorbesc la pertu) ca,cuvantul extraterestru este format dintr-un cuvant american si unul francez: extra+terrestre(=terestru)?! Adica pe langa planeta noastra mai sunt si altele in care sunt activitati terestre(sau vietati extraterestre). Planetele pe care noi le putem supravegha cu satelitii nostri sunt Jupiter,Marte(numita si Planeta Rosie) si Saturn.
Creaturile magice sunt de tot felul: de la mici(zane,goblini etc.) pana la cele mai mari(dragon,grifon,vrajitoare bune sau rele etc.) big grin
Toate aceste povesti s-au nascut din legende,iar legendele din fapte,iar faptele,acestea la randul lor,de om,iar omul de catre Dumnezeu."Povestile sunt cele care ne deschid, pentru prima oara, intreseul spre cunoastere, spre calatorii, spre lumi imaginare"."Dincolo de istorie nu este decât legenda. Dincolo de legendă este basmul. Abia de aici începe adevărata necunoaştere."
Sper ca te-am ajutat sa intelegi si imi dai funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru pastru009):

Legea. de unde s-a facut legea?

| pastru009 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ma intrebi sau pe XXN, Mada0611 etc?

8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Wow, ce m-a inspirat @pastru009...
Dincolo de TPU este adminul, dincolo de stiinta este filosofie, dincolo de filosofie este stiinta, dincolo de intrebarea ta suntem noi, un univers mare dar mic in acelasi timp, dincolo de conul de lumina din cer este un OZN, insa ultimul dar si cel mai important lucru, dincolo de funda, este raspunsul meu.

| pastru009 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Nice.I like your inspiration and your answer.

| Aiwendil a răspuns:

Mereu oamenii de stiinta cauta adevaraul.Dar cand e vorba de a studia ceva ce ei nu pot studia sau e peste nivelul lor de intelegere acestia neaga existenta acestora.
Eu cred ca exista extraterestrii pentru ca e imposibil in universul acesta imens sa nu existe si alte forme de viata ca oamenii la cate miioane de planete exista.
Fantomele exista si ele pentru ca ele sunt niste suflete care au murit printr-un mod tragic, urat si unele dintre ele pana nu isi vor rezolva problemele de pe Pamant nu se pot duce in Rai sau Iad.In cazul lor trebuie sa afli cine le-a ucis,de ce,de ce vor sa se razbune fantomele, etc.
Teleportarea e posibila.Dar nu e asa cum vedem noi in filme ca dintr-o data ti se daruiesc puteri magice si imediat inveti sa le folosesti, ci te nasti cu o putere magica sau doua, dar iti ia ani de exersare ca sa te poti teleporta sau levita sau sa devii invizibil.
Calatoriile in timp si ele sunt posibile. Poate acum nu se fac cu masini ale timpului, dar poate in viitor o sa se poata.Acum aceste calatorii in timp se intampla fara sa iti doresti asta.De exemplu mergi printr-o padure si trci pritr-un portal si ajungi in anul 700 sau poate in viitor, depinde de situatie.
Stii cate secrete ascunde guvernul si NASA? O gramada.De ce crezi ca vor sa te faca sa crezi ca aceste lucruri nu exista? Ca sa te manipuleze.Suntem din nefericire manipulati prin multe lucruri, dar nu ne dam seama.
Orice e posibil in lumea acesta.Nu totul poate fi explicat, nu insemna ca nu exista.

| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Nu exista asa ceva, adica extraterestri exista, dar nu ne-au vizitat. Nu e cam ciudat ca navele lor sunt cum si le imagineaza oamenii si ei la fel, desi e putin probabil sa aiba 2 maini, 2 picioare, 2 ochi? laughing Fantome nu exista pentru ca nu exista suflet, astfel nimic nu supravietuieste mortii trupului, despre teleportari si calatorii in timp nu stiu ca nu ma intereseaza pentru ca deocamdata mi se pare imposibil. Daca ai merge in trecut (cica doar in directia asta s-ar putea) si schimbi ceva, sa zicem, nu mai existi in prezent ca sa te intorci in trecut, ai inteles ceva? laughing

| Steaua10 a răspuns:

Voi fi scurt spre deosebire de romancierii ce-au postat inaintea mealaughing

OZN si fiinte extraterestre exista 100%
teleportarea e posibila. Pentru omenire inca nu, dar in circa 1-2 secole va fi
fantomele exista, dar ele sunt doar ca o forma optica. Nu pot interactiona cu obiecte fizice solide.
Calatoriile in timp (nu-s sigur), dar voi presupune ca ar putea fi posibilie.

asta o spun in calitate de fizician. Pasionat de fizica, multiplu premiant la olimpiade

| pirij a răspuns:

Ozn-uri exista ( dovedit stiintific ) zona 51 fantome exista, teleportari si calatorii in timp exista. Nu foarte mediatizat este proiectul Philadelfia, savarsit de armata americana cu ajutorul lui Albert Einstein care a creeat un dispozitiv de calatorie in timp. "În 13 ianuarie 1955, un cunoscut cercetător al fenomenelor misterioase, în special a fenomenului OZN, Morris K. Jessup, a primit o scrisoare ciudată de la un oarecare Carlos Allende. Scrisoarea conținea date dezvăluite de acest Carlos despre implicarea lui în ceea ce el a numit "Experimentele din Philadelphia". Pe scurt, Carlos Allende spunea că a fost membru al echipajului distrugătorului USS Eldridge, vas american de luptă implicat, pe tot parcursul anului 1943, într-o serie de experimente legate de capacitatea de a ascunde radarului vasele de luptă. Experimentele au început la începutul anului 1943, pe șantierul naval militar din portul Philadelphia, seria de experimente strict secrete au primit indicativul Rainbow. Experiențele au fost conduse de fizicianul dr. Franklin Reno, dar anumiți martori intervievați mai târziu de Jessup au declarat că l-au observat pe fizicianul Albert Einstein, iar cu un an înainte, pe Nikolai Tesla. În vara lui 1943, mai precis în iulie, experimentele erau aproape de succes. Aparatura instalată la bordul lui USS Eldridge a funcționat perfect, astfel încât vasul a devenit invizibil pe radare. Problema care a apărut a fost că uriașul vapor era învăluit, în timpul experimentelor, într-un nor cenușiu, puternic încărcat electrostatic. Martorii de pe vas spuneau că echipamentele metalice scoteau scântei ciudate, albastru-verzui.

Apoi, la 28 octombrie 1943, s-a reluat experimentul, se pare pentru a face vasul invizibil pentru ochi, la fel cum dispare o mărgea de sticlă într-un pahar cu apă. Dimineața a pornit experimentul, vaporul a fost înconjurat de faimosul nor cenușiu, apoi energia pulsată în echipamente a fost intensificată treptat. Marinarii au auzit zbârnâitul echipamentului iar martorii au văzut, de pe chei, cum vasul dispare, împreună cu ceața cenușie. Interesant a fost că urma vasului era vizibilă în apă, ca o impresiune de pantof gigantic. Apoi și această urmă a dispărut. Vasul se volatilizase. Imediat au sunat telefoanele în baza navală din Philadelphia și cei din portul Norfolk, situat la 600 km, au anunțat speriați că vasul USS Eldridge se află la intrarea în portul lor. N-au apucat să se dumirească ce și cum, pentru că cei din Norfolk au sunat nervoși să spună că nu mai văd distrugătorul, iar vasul a reapărut la locul lui. Marinarii au povestit scene de coșmar, unii dispăruseră, alții pur și simplu arseseră prin combustie spontană, oricum, cei care mai erau pe vas sufereau cumplit.

Marina militară americană a ordonat imediat încetarea oricăror experimente, iar vasul USS Eldridge a fost vândut, după război, flotei militare a Greciei.

Jessup a cercetat mai îndeaproape cele declarate de Allende, care între timp dispăruse, și a întrebat Marina SUA despre evenimentele din portul Philadelphia pe parcursul anului 1943. Deși inițial a negat vehement, Marina SUA a admis în cele din urmă că au avut loc niște cercetări legate de "aplicarea forței electromagnetice" pentru a ascunde navele de radar. Jessup strânsese deja destule dovezi, dar nu a mai apucat să le facă publice, deoarece s-a sinucis într-o seară ploioasă, aruncându-se de la etajul unui hotel. Aparent, omul nu avea nici un motiv să moară, era în culmea gloriei publicistice, dar ancheta poliției a stabilit că s-a aruncat singur de la fereastră... Dosarul care conținea dovezile legate de "primul experiment reușit de teleportare" a dispărut, iar opinia publică a rămas cu o legendă care probabil nu va fi elucidată niciodată: Ce a fost în dimineața aceea de octombrie 1943 în portul Philadelphia?" sursa Wikipedia. ( imi era lene sa scriu stiam asta deja ) Acum schitele aparatului se afla in biblioteca de la vatican ( care este cel mai securizat loc de pe pamant )