| Începătorul988 a întrebat:

Credeti ca aceasta luna sangerie o sa aiba un anumit efect asupra pamantului? Am vazut ceva pe Facebook ca ar trebui sa stingem toate aparatele electrice intre orele 00:3:30

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot pe Facebook scrie ca e sfârșitul lumii... Eu m-am trezit deja, lumea încă exista

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Facebook este leaganul prostilor, ce sa ceri de la Facebook

| cristimihailov a răspuns:

Poate ar trebui sa stai in biserica... ca fiind un loc sigur.

Sau poti sa faci ceva mai interesant: inchide facebookul si culca-te.

| Aurora99 a răspuns:

Dupa cum stiu, toate evenimentele de tip eclipse aduc mici(sau mari)schimbari orbitale. miscarile orbitale, in mod firesc, aduc dezechilibre magnetice majore.gandeste-te ca mareele reprezinta miscari de retragere-revenire initiala ale marilor care sunt influentate strict doar de miscarile normale ale lunii, deci o schimbare de tip eclipsa aduce mari schimbari magnetice.prin urmare, pana la aparatura afectata, trebuie sa ne gandim la sanatatea noastra.simptome precum:insomnie,agitatie, tahicardie sau bradicardie, tensiune mare sau mica, ameteli, varsaturi sunt toate normale pentru oameni in momentul unei eclipse.desigur,din fericire, nu toti sunt afectati.n-am auzit de intervalul acela orar de oprire al aparatelor, insa sfatuiesc ca toata noaptea sa fiti precauti in privinta aparatelor electrice, fiind usor manipulate de variatiile magnetice.in rest, nu te panica, ca panica face si mai rau.

Răspuns utilizator avertizat