| ingerashhhh a întrebat:

Buna Doamnelor si Domnisoarelor, am o intrebare pentru dvs.Inainte de actul sexual am folosit capsule Pharmatex,am respectat reguli de utilizare,dupa aceea am vazut ca expira in luna a noua, am folosit o zi in urma, credeti ca mai au efect sau ar trebui sa ia-u pastila de a 2 zi? Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai folosit CORECT ovulele, atunci NU ai de ce să te îngrijorezi!

NU este necesară "pilula de a 2-a zi"!

Când este trecută luna expirării, înseamnă că medicamentele respective expiră în ULTIMA zi din acea lună ( 30 septembrie, în acest caz ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,au efect, nu-ti face probleme.
Stiu ca au efect pana la 4 ore.
Te pup!

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Citeste prospectul... In general trebuie si a doua zi.