| anonim_4396 a întrebat:

Salut
De ce in unele momente, mai ales la scoala, ma doare capul cand incerc sa gandesc? nu sunt oare suficient de dezvoltat mintal? am 17 ani

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pai, tu numai cand incerci sa gandesti...gandesti?

| ChioruL14 a răspuns:

Deci numai cand incerci sa gandesti te doare capul...vezi sa nu te apuci sa rezolvi vreun test IQ ca-ti plezneste dreacu vreo vena laughing

| VladimirPutin a răspuns:

Ia o pauză când începe durerea

| Auslesse a răspuns (pentru VladimirPutin):

Si daca in timpul ala e in ora, ce face? ia pauza?

| VladimirPutin a răspuns (pentru Auslesse):

Poate să stea fără să gândească 2-3 minute și în timpul orei

| alecx4music a răspuns:

Daca citesti de aproape, se poate sa ai probleme cu vederea. Ochii sunt de cele mai multe ori principala cauza a durerilor de cap. Du-te la un control la medicul de familie.

| Auslesse a răspuns:

E normal sa te doara capul, insa durerea asta are si ea o limita.Si pe mine ma durea mereu capul si acasa si la scoala... Am fost la medicul de familie si mi-a dat trimitere la oftalmolog.Acolo,dupa un consult mai amanuntit mi-a zis ca nu e nimic grav si mi-a dat ochelari(cele mai mici dioptrii).Tot 17 ani aveam si eu atunci.De cand am inceput sa port ochelarii, nu am mai avut dureri de cap.Pe tine te poate durea si de la stress, oboseala, prea mult timp petrecut in fata pc-ului.

| JiHyun a răspuns:

Si eu simt acelasi lucru. Poate e prea multa galagie in clasa, acasa etc.

| Titan a răspuns:

Cel mai probabil de la oboseala.