| florin926481f a întrebat:

Salut, in timp ce mergeam prin cimitir intr-o noapte am vazut la marginea unui mormant o gaura destul de adanca, cam cat sa-ti incapa mai mult de un picior, nu parea sapata de vreun caine pentru ca ducea oarecum spre mijlocul mormantului.Am tot auzit povesti din batrani cu strigoi, ma intreb daca nu cumva din cauza asta este groapa.

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Strigoi si fantomele sunt pe acelasi registru nimeni nu a vazut sau simtit una cu adevarat dar multi cred ca exista.
Daca existau de ce atatia vanatori de fantome de prin documentare cu aparatura lor care mai de care mai performanta nu au prezentat niciodata dovezi clare? ca sunt unii care pentru asta traiesc sa demonstreze ca fantomele chiar exista si niciunul nu a descoperit ceva in acest sens. De unde tragem concluzia ca sunt doar niste inventii.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Au fost cazuri de oameni disparuti, morti din cauza efectelor paranormale. Draci si dumnezei sant peste tot altfel nu se dezvaluiau imagini iesite din comun in social media gen Youtube sau documentare.

| RAY a răspuns:

Strigoi sunt in carantina nu au voie sa iasa afara ca le amendeaza

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am tot auzit povesti din batrani cu strigoi.
Ce sunt strigoii din poveștile din bătrâni?
Ființe supra naturale, din altă lume.
Ți-ai pus problema dacă acea groapă nu era din cauza unui strigoi.
Atunci când ți-ai pus această întrebare, ai avut deja în minte această posibilitate.
Ca un strigoi, venit de pe lumea cealaltă, să fi săpat o groapă în lumea aceasta.
Această groapă făcea conexiune cu cadavrul, așa părea.
Astfel, ipoteza ta era cam așa, conform poveștilor din bătrâni.
Din cadavrul mort a ieșit strigoiul și a săpat o groapă ca să iasă din mormânt.
Ai auzit povești cu strigoi.
Dar ai auzit povești cu strigoi care sapă gropi?
Deci întrebarea dtale este legată de această ipoteză.
Că învie oarecum mortul, iese din cadavru, sapă groapa, destul de lată și de adâncă, ca să iasă afară.
Nu și se pare că ipoteza dtale este greșită?
Dacă acești strigoi ar putea face asta, să sape gropi, ar fi valabilă, reală, aceasta ar fi singura groapă săpată de strigoi?
Dacă ar fi așa, tot cimitirul ar fi plin de găuri, de la strigoii care au ieșit afară la plimbare.
Așa că. ce face întrebarea dtale.
Mai adaugă ceva la poveștile fantastice ale bătrânilor.
Dar când ai văzut-o?
Noaptea.
Nu ai revenit ziua să vezi cât de adâncă era?
Apoi ai văzut-o pe margine, dar ducea spre mijlocul mormântului?
Deci dacă nu era de câine, ce mai putea rămâne? Strigoiul.

| Freya1 a răspuns:

Sa lăsat pământul.Si la bunicul iubitului meu s-a facut asa la scurt timp după ce la îngropat.

| Sn4k3 a răspuns:

Se prea poate.

| Furnicuta000 a răspuns:

Aoleu ce cautai noaptea prin cimitir? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu exista asa ceva, tocmai ca sunt niste povesti inventate de batrani ca sa sperie copiii, sa nu umble brambura (manipulare). Sper ca nu ai un obicei de a merge noaptea prin cimitir! Poate ai surprize... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mort a scos mana din pamant ca sa iti arate degetu mijlociu, dar era intuneric si nu ai apucat sa vezi decat mini-groapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista fantome. Toate chestiile astea sunt inventate ca sa sperie copiii sau chiar si oamenii mari.
Ce vezi in filme, ramane strict in filme. Nimeni nu a reusit vreodata sa prezinte dovezi reale cum că fantomițele exista.
Totusi iti recomand sa eviti plimbarile de noapte prin cimitir big grin

| Cksihja a răspuns:

Aia e o gaură săpată de vreun șobolan sau o altă rozătoare. E plin câmpul de astfel de găuri.

| Balalau95 a răspuns:

Bine ca m-ai spus, ma duc sa imi iau shotgun-ul ca vin zombii big grin

| Laviniaaaaaaaaa1996 a răspuns:

Doamne ferește!
Nu mai crede în așa ceva, pentru că nu există! Îs multe povești băbești și dacă ajungi să te iei după fiecare în parte o să înnebunești.
Toate astea sunt in capul tău!