| KmIKz3 a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea: Credeti k as putea sa ma conectez la un satelit si sa vad live universul?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

Nu

| Wehrmacht a răspuns:

Adica sa te conectezi direct la acel satelit? Nu cred ca poti decat sa vezi imagini facute de el, dar nu sa te conectezi la el.

| MâţulMov a răspuns:

Est aproape imposibil ai sanse de 2% sa reusesti. Si totusi daca spargi codurile celor de la NASA ai putea, dar vei face intre 5 si 10 ani de puscarie.

| seagate a răspuns:

Depinde ce fumezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti! Doar cei de la NASA pot face asa ceva. Pentru oameni simpli asa ceva nu e posibil! Mai bine mergi la un obsevator si te uiti prin telescop la stele, planete si alte corpuri ceresti!

| Dubaster a răspuns:

La satelit te poti conecta, dar asta cu vazutu universului e ciudata (nu cred) big grin

| KmIKz3 explică (pentru Dubaster):

Si daca nu te superi imi poti spune un site la care sa ma pot conecta la satelit.

| Dubaster a răspuns (pentru KmIKz3):

Eu nu m-am referit la un site anume, tu ai spus daca te poti conecta la un satelit iar eu am spus ca da. Iti trebuie un echipament sa zicem:
- antena parabolica
- LNB
- placa SS
- cablu coaxial 75 ohmi
Faci si tu un calcul si vezi daca e fain universu. Gratis nu stiu daca o sa-l vezi undeva. Poate doar cum a spus Jasser prin telescop dar sunt sigur ca tu vrei cu totul alceva sa vezi.
O seara faina!

| nocomment_4400 a răspuns:

Nu prea cred...As vrea euuu:X