| GulDan a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine care e treaba cu asteroidul acela care va trece pe langa noi astazi seara, Si, un meteroid care a lovit un oras din Rusia.

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Treaba e nasoala frate niste fragmente a cazut si la mine si a rupt coarnele la cateva capre, hai fuguta sub pat ca-i bai.Iti face cucuie si nu-ti mai sta fesu' pe cap.

| Delicacy a răspuns (pentru Hombre):

Tu ce tot ai cu acele capre? straight face

| Hombre a răspuns (pentru Delicacy):

Pai nu am nimic cu caprele, imi sunt dragi, branza pe care o prefer e cea de capra, de asemenea si laptele si pastrama. Tu esti cu oile sau vaca?winking

| GulDan explică (pentru Hombre):

''Truli tata truli''Omule esti sigur ca are legatura cu ce zici acolo?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Exista internet, cauta

| RAY a răspuns:

S-a format acum 4 miliarde si 900 de milioane in sistemul solar de atunci face o rotatie in jurul soarelui ca cometa hailey, da nu se va intampla nimic pur si simplu trece pe langa noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, o sa fiu clar, succint si fara cacofonii sau alte aberatii.
Obedienta celor care au cascat ochii tatanofobici la mizantropicul asteroid, se regaseste in malformativul explicatiilor oficiale.O simpla poliloghie astrala, galica, ce e in stare sa se ia la tranta cu creatorii de SF.
Lamurit? toti pentru unu baby, asta e si deviza mea! bye.

| GulDan explică (pentru anonim_4396):

N-am inteles mai nimiclaughing Bine ai zis ceva in legatura de SF.dar pare foarte real cea ce s-a intamplat.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru GulDan):

Eu cred ca fanaticdupatine a fost foarte clar si concis!

| LarriBia a răspuns:

Meteoritul care a lovit Rusia nu are legătură cu asteroidul care trece azi pe lângă Pământ.Ploaia de meteoriţi din regiunea Chelyabinsk din Rusia face ca întrebarea de pe buzele tututor să fie dacă acest incident are legătură cu asteroidul DA14, care va trece pe lângă Pământ pe 15 februarie. Părerire ferme ale experţilor subliniază doar o coincidenţă între aceste evenimente.Niciun motiv de îngrijorare.winking

Sursa : adevarul.ro

| Alex11221122 a răspuns:

Oricum acest asteroid nu e foarte mare, are vreo 50 metri si vreo 100 de mii de tone, asa ca daca ar lovi pamantul nu ar produce pagube imense.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Alex11221122):

"Oricum acest asteroid nu e foarte mare, are vreo 50 metri si vreo 100 de mii de tone"

macar nu abera daca esti total pe langa. stii ce e aia densitate sau cat inseamna 100.000 de tone in 50 de metri? nici cel mai mic habar.

| Alex11221122 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Eu mi-am spus parerea, sa nu incepem sa ne injuram ca asa suntem noi romanii