| gabrielosss98 a întrebat:

am de facut un proiect pe grupe la fizica.Proiectul trebuie sa fie despre orice legat de mecanica.Imi puteti da un exemplu de experiment,nu foarte greu, si sa imi spuneti pas cu pas ce trebuie sa fac? Dau funda celui mai util raspuns.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti realiza un sistem de scripeti sau poti prezenta un proiect despre rolul fortei de frecare in construirea piramidelor din Egipt(aici, legat de mecanica este planul inclinat).