| Insomnii a întrebat:

am o intrebare, defpt mai multe:
1) Voi credeti in Dumnezeu?
2) Voi credeti ca exista viata dup moarte?
3)Credeti ca exista raiul si iadul?
Va pun aceste intrebari deoarece de multe ori sunt unii contradictorii si alti nu voi ce parere aveti?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bineanteles ca exista Dumnezeu! Exista viata dupa moarte! Exista rai si iad.Tu unde iti vei petrece vesnicia?

| ramona30 a răspuns:

1) Nu d-zeu a fost creat de omul preistoric prost, necunoscator si speriat. faptul ca mai exista oameni preistorici printre noi determina si credinta inca existenta in el.
2) Asta este o inventie a bisericii si o speranta ca dupa viata sa mai primesti inca zece vieti.
3) Asta e o aberatie mai mare decat d-zeu insusi.
Concluzia este aceea ca omenirea trebuie sa renunte la religie, zei si alte inchipuiri. Bine e dreptul fiecaruia dar cei care cred in inorogi au de pierdut in viata.

| Kosuchin a răspuns:

1) Nu, nu cred.
2)Nu stiu.
3)Nu, nici asta nu cred.De altfel trebuie' sa crezi in "Dumnezeu", nu =P?

@mikutzazuzukiss
asa, deci oamenii din iad plangeau, gemeau, tipau, etc.erau mistuiti de durere... dar in toata agonia lor au putut spune:
" Ronny nu veni in locul acesta"
"Nu exista cale de iesire de aici"
"Nu mai ai scapare daca vii aici"
"There's no way out"
LOL, tu chiar crezi laughing?

| Pomar a răspuns:

Here we go again...Nu cred in dumnezeu, nu stiu daca exista viata dupa maorte dar nu cred si normal ca nu cred in rai si iad si purgatoriu sau ce alte aberatii mai erau.
@mikutzazuzukiss de ce ti se pare asa normal "ca crezi"laughing?

| dexro a răspuns:

1) stupid
2) probabil
3) la limita prostiei

| Laminin a răspuns:

Hei!
1. Cred
2. Cred si asta
3. Si asta o cred. Eu sunt mantuita si voi merge in Rai! happy
Gbu :]

| Borgir a răspuns:

La toate 3 am un singur raspuns toate fac parte dintr-o doctrina creata cu un singur scop de a manipula. Daca vb din punct de vedere filosofic cu siguranta este mult mai mult de vorbit.

| 0marry0 a răspuns:

@ ramona
Nu jigni inorogi. Suntem oricum pe cale de disparitie...

| DrDeath a răspuns:

1)De cele ai multe ori da.99% sigur ca exista dar acel 1% este inca nesigur.
2)Posibil.Eu ma uit la Hounting pe discovery si asta ma cam face sa cred ca exista.
3)La asta nu stiu ce sa raspund.

| cRISS_5944 a răspuns:

1) Uneori da, uneori nu.
2) Nimeni nu stie asta.
3) Daca as stii prima intrebare! ti-as raspunde la toate concret.

| DexterM14 a răspuns:

1)da
2)da
3)da

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

1)Normal ca cred,Dumnezeu a creat pamantul,el il va distruge,el a creat primii oameni, el da viata oamenilor, el stange viata oamenilor.
2)din moment ce exista Dumnezeu cred! look here http://www.youtube.com/watch?v=uMJrCQZoXp8
3) raspunsul de la intrebarea a 2 a raspunde si l-a intrebarea asta, dar ca sa iti zic asa, da!

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Te rog sa nu ii adculti pe alti. Daca Dumnezeu nu ezista, nici noi nu existam.Cei drept prin *** se fac copii dar si cu ajutorul bunului Dumnezeu!
Dumnezeu te va ajuta daca vei crede in el si daca te vei ruga la el!
O zi buna!

| IonutGosa a răspuns:

1) Cred, normal!raised eyebrows
2)Da!=p~
3)Da! Cred si astahappy

| andrutica a răspuns:

1.Da cred.
2.Este posibila chestia asta.deci da.
3.Da.
Auziti nu va luati dupa parerea altora. Punetiva o intrebare si va raspunde inima...Ascultativa inima orice ar fi.Am auzit multi oameni care m-aucontrazis si nu i-am ascultat.Eu am parerea mea mereu si nu o schimb.