| N3verM1nd a întrebat:

Cu ce poti sa iesi de la profilul Protectia Mediului. Nu vreau copypaste. Funda

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vei termina cu o diplomă care atestă că ai această specialitate.
După aceea te poți angaja la o instituție de stat care se ocupă de această problemă sau la o intreprindere unde problemele de protecția mediului sunt preponderente ca salubritate, ape, păduri, o mare intreprindere industrială sau agricolă, Sanepid, în cercetare.