| LoveIsLove4Ever a întrebat:

da stiu am realizat ca sunt maestru la punerea intrebarilor la miezul noptii dar am nevoie de putin ajutor, vreau sa privesc inauntrul meu, sa aflu cine sunt cu adevarat, ce vreau cu adevarat dar am un blocaj, un baiat a reusit sa il ridice dar n-am stiutsa folosesc putinul si pretiosul timp in care mintea imi ptea gandi libera. blocaju asta nu ma lasa sa privesc in interiorul meu, nu ma lasa sa traiesc. tot ce imi provoaca este o suferinta mare, uneori nu are motiv alteori involuntar caut unul cat de banal sa i-l atribui, va rog TPU, dati-mi un sfat cum sa trec de acea bariera sa aflu cine sunt si ce vreau cu adevarat, cum scap de suferinta aia?

7 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Tu eşti produsul interacţiunilor.
Cu oamenii, obiectele, evenimentele şi activitatea din jurul tău.
Prin urmare, introvertit sau extrovertit, răspunsuri nu vrei găsi în pasivitate, ci activitate.

Şi încă o chestie, rezultatul dorit poate fi obţinut, numai dacă nu îl urmăreşti îndeaproape.
Aşa cum de cele mai multe ori, fericirea nu vine când urmăreşti să fii fericit, ci în cele mai neaşteptate momente, când nu o urmăreşti ca un scop şi nu te gândeşti la ea.

| T0T a răspuns:

Orice om care e în stare să judece știe cine e și ajunge să se cunoască. Tot ce trebuie să faci e să judeci.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru T0T):

Usor de zis...

| T0T a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Dacă te duci la un psiholog e în stare să îți analizeze comportamentul și își va da cu părerea despre cine ai fi. Dar tu poți face asta cel mai bine, dacă judeci. Nu zic că este cel mai simplu lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai blocajul pentru un anumit motiv probabil. incearca sa intelegi "blocajul" respectiv si apoi mergi mai departe.

| Elizen a răspuns:

Cum adică blocaj? Te apasă? Uită-te în oglindă și privește înainte, în trecutul tău. Cum erai tu, veselă. Fii mai explicită. Spune mai mult, nu înțeleg ce blocaj. Uită tot ce îți face rău. Ştiu e greu. Dar trebuie. happy

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Elizen):

Nu stiu sa il descriu... sunt multe lucruri rele in viata mea. si in trecut la fel inca din clasa 1 viata mea a fost gri si urata pana a aparut el sa o schimbe asa... rapid si radical, acum a spus ca vrea sa o luam pe drumurile noastre. pentru un timp mam scufundat intro tristete foarte adanca aseara apoi am dat drumul la radio si cand am auzit acea muzica pur si simplu am inteles cateva chestii importante despre mine. eu nu am decat o prietena si credeam ca un iubit m-ar ajuta sa nu ma simt singur, dar am gandit gresit multe aspecte in afara de asta. acum vreau sa devin inginer electronist, sa dau si la facultatea de psihologie imediat dupa si sa iau si lectii de canto si actorie. astea sunt prioritatile mele acum. dar vreau sa ajung sa ma cunosc in totalitate sa pot privi inauntrul meu. mai dureaza ceva timp pana ajung la facultatea de psihologie, pana atunci as vrea sa am deja un progres in domeniu