| anonim_4396 a întrebat:

Salut. voi credeti in treaba cu "dedublarea astrala"?
"Conceptul de Dedublare astrală presupune existența unui alt corp, separat de corpul fizic, capabil să călătorească în planuri nefizice ale existenței. De obicei aceste planuri sunt denumite Astral, Eteric, sau Spiritual."

A reusit careva sa se dedubleze? Daca da... povestiti. happy

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Se mai spune suflet, iesirea din corp si existenta in spirit, suflet. Daca despre asta e vorba .Cred.Sufletul si spiritul exista, la fel si starea nefizica, usoara in care umbla sufletul.

| Angel0 a răspuns:

Incearca in timp ce visezi sa realizezi ca este un vis. Din momentul acela esti constient in astral sau vis lucid. Poti face multe lucruri interesante.Si e bine sa nu povestesti experientele.Este un bun instrument de autocunoastere.
Succes.Pe sceptici e mai bine sa-i lasi sa doarma.

| thealchemist a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa renunti la ideea asta. sa te interesezi de ea, sa experimentezi, sa ceri povesti despre, totul. e periculos. si da, sunt serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Povesti sunt multe...in unele cazuri cei care sustin ca au reusit asta au si dovezi foarte solide. deci poate ca e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt povesti, doar povesti...pe care unii le-au prezentat sub forma de intamplari veridice, testabile in propria lor experienta. Nu va lasati manipulati de asemenea fabulatii! Adaptateaza-te tu mai intai la viata de aici, dupa ce mori vei avea tot timpul sa vezi cum e pe celalalta lume; daca ea exista. Sanatate mentala, inainte de toate!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diamondgreen, pe scurt, intr-o dimineata stateam in pat pe spate...acolo am si ramas... dar am iesit pana afara, si o ruda venea sa ma trezeasca, si nu m-a vazut dar eu am fugit in casa sa nu ma prinda ca nu dorm, dar am intrat prin perete ca usa era incuiata pe dinauntru. doar cat am apucat sa ma arunc in pat pe spate, ca a si batut la usa acea persoana ca nu o putea deschide, si era imbracata exact cum o vazusem eu cu cateva clipe inainte. ce parere ai de asta? cum o poti numi, intamplarea asta?

| aLeEmo a răspuns:

Eu am reusit, am calatorit prin locuri de nedescris in lumea paralele decat cea reala, am aflat cine am fost, ce am facut.