| MâţaD a întrebat:

Voi credeti in dedublare astrala? Ati incercat? Ati reusit? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Nimeni_3107 a răspuns:

Am citit multe despre acest "fenomen" si am incercat sa'l practic.In prima faza am fost cam dezamagit dar la scurt timp am reusit sa ating unele "faze" ale dedublarii. Asta a fost acum cateva luni, dar de vreo 4 am avut niste experiente ciudate, spontane si ma gandesc sa incerc din nou. Cert este ca se poate. Si chiar as vrea sa discut cu cineva care stie mai multe despre asemenea experiente.

1 răspuns:
| Shammal a răspuns:

E prima oara cand aud spus asa 'dedublare astrala' si nici nu l-as folosi pentru ca eu nu o vad ca o dedublare eu o vad mai mult ca o unire adica devi mai constient de Tine; cred ca e ceva natural pe care orice om o poate face; nu am incercat sa ma plimb prin astral, am si meditez pentru a deveni mai constient de Mine, in meditatie am atins puncte in care am simtit ceva intens, am primit o imagine sa zic asa la o intrebare; imi place, ma atrage subiectul