| Bloock a întrebat:

Salutare, o sa spune poate stupid dar de o saptamana ma uit la ceas doar la ore fixe (ex 12:00, 00:00 sau 15:15) si am luat o ca pe o pura coincidenta la inceput dar vad ca persista si ma gandesc ca poate are si o explicatie sau ceva, de regula nu cred in superstitii sau lucruribde genu dar asta ma pune putin pe ganduri.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu pun pariu ca te uiti la ceas si la 13:23 si la 14:21 sa nu le iei in considerare pe alea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, suna stupid. Daca nu crezi in prostii, de ce te apuci acum sa le cauti?

| johnnny123 a răspuns:

Fix asta este. O coincidență fără nicio altă semnificație.

În plus, cel mai probabil nici măcar nu stau așa lucrurile. Aproape sigur te-ai mai uitat la ceas și la alte ore, dar ai reținut numai dățile când te-ai uitat la oră fixă, pentru că alea par mai deosebite.

Așa funcționează mintea umană. Oamenii nu rețin absolut toate evenimentele, dar tind să le rețină cu prioritate pe cele mai deosebite. Dacă mergi de o mie de ori cu metroul și o dată rămâi în tunel, vei ține minte acea dată când ai rămas în tunel, nu cele 999 de dăți când lucrurile au decurs normal.

| Darius50boss a răspuns:

Poate să fie coincidenta