| lavinia_9736 a întrebat:

Buna all, vi se intampla ca atunci cand va uitati la ceas, mereu sa va uitat la ore de genu : 15:15, 01:01, 10:10, 23:32, 12:21. Eu in fiecare zii de vreo 2 saptamana. incoace, mereu mereu patesc asa, chiar in fiecare zii, de cel putin 4 ori, mi se pare destul de ciudat... straniu, am dat un search pe google, poate gasesc ceva de genu, la superstitii ma refer, dar degeaba. Poate stie cineva cam ce ar insemna toatea astea.(din ce stiiam eu, la ora fixa 12:00, 17:00 etc. te iubeste cineva, saui ceva de genu) Ms big grin

11 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Spiritul tau e prin apropiere si te saluta big grin

| WhatheWow a răspuns:

Eu cred ca-si bate ceasul joc de tine...dar sti ce? Poarta si tu o clepsidra in loc de ceas si atunci, cu siguranta ca nu o sa mai faci nici o conexiune!

| drhotzu a răspuns:

Sa ma anunti cand ajungi la 16:61 sau ceva de genul asta ca atunci e nasol rau! da rau de tot!
sunt coincidente! asta este, este natura umana de a incerca sa facem ordine acolo unde este haos si a incerca sa gasim o logica a lucrurilor!

| lavinia_9736 explică (pentru drhotzu):

16:61 rolling on the floor)

| Alysée a răspuns (pentru drhotzu):

Am patt d oe mi de ori si eram la fel ca tine la inceput. multor li se intampla la fel.cred ca e ceva inconstient un fel de programare.mai inseamna si ca esti f constienta de cand zboara timpul *)))

| drhotzu a răspuns (pentru Alysée):

Problema nu tine de ceasul biologic... tine de faptul ca atunci cand te uiti la ceas se e 2 si 17 nu tii minte ca nu este nimic deosenit... si mai e o chestie sunt 24 ori in care se poate intampla asta deci sansele sunt destul de maricele.

| Alysée a răspuns (pentru drhotzu):

Poate dar cand te uiti aproape in fiecare zi la 19 19 23 23 si doar astea se nimeresc? adica niciodata nu se nimereste 15 15. doar vreo 4 sau 5 ore mereu aceleasi care se repeta.

| drhotzu a răspuns (pentru Alysée):

Pai uite o curiozitate matematica:
daca ai un borcan cu bomboane cu 10 culori a cate 5 bomboane, daca iei un pumn de bomboane mereu o sa scoti mai multe bomboane de o culoare si uneori or sa fie culori pe care nici nu le scoti... pur si simplu asa se intamplawinking

| Gogu06 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, cred ca din cauza rutinei zilnice, cand te plictisesti te uiti la ceas si se intampla sa fie aceeasi ora. Oricum sigur exagerezi daca spui ca de 2saptamani daca te uiti de 5 ori pe zi la ceas sunt aceleasi ore in fiecare zi, e doar imaginatia ta.

| thebeggar a răspuns:

E posibil sa te afli intr-un stadiu hipnotic, din cauza ca te uiti prea mult la "pendul"

| iPetraAnime a răspuns:

Hey!
Mie mi se intampla de vreo cateva luni. Exact cum ai scris tu. Prima data credeam ca zici numai de identice dar am vazut ca si tu vezi inversate. 21:21, 15:51( asta chiar des), 14:14, 11:11 etc.
Si eu prima data am cautat pe net, am gasit un site care scria ce inseamna cand te uiti la ore fixe, si le dadea pe fiecare in parte. Nu parea deloc credibil- era legat de relatia cu iubitul- sau de genul.Colegul de langa tine simte ceva pentru tine. Chiar si asa, aproape o saptamana m-am uitat regulat, dar din ce in ce mai putin vedeam orele identince. Nu mai vedeam deloc ore din astea si am renuntat la site. Dupa ceva timp, au inceput iar sa apara pana azi.
Nu ma deranjeaza sa le vad, suna ciudat dar a inceput sa imi placa. Mi se pare ceva foarte tare ca sa te uiti la ceas. 14:14. apoi nu stiu ce faci(nu te mai uiti la ceas in timpul asta) si te intrebi cat o fi ceasul. te uiti si vezi 15:15. haha