| Mariela_1621 a întrebat:

Sau uite inca o intrebare interesanta, credeti ca Beyonce Knowless incearca sa transmita prin videoclipurile si cantecele ei mesaje subliminale? Recent se vehiculeaza idea ca ar face parte din grupul "Illuminati " -cei luminati -. Ca sa fiu mai exacta este vorba de video-ul " sweet dreams " am gasit linkul acesta si va rog sa va uitati la el semnele sunt uluitoare :
1. Prezenta porumbelului alb
2. Un cal galbui pe fundal daca va uitati cu atentie prezent si in apocalipsa 6:8 "M-am uitat, şi iată că s-a arătat un cal gălbui. Cel ce sta pe el, se numea Moartea, şi împreună cu el venea după el Locuinţa morţilor."
3. ea spune "turn the lights on" (aprindeti luminile) si apar inca doua fete in video, care impreuna cu Beyonce reprezinta trinitatea ( tatal, fiul si sfantul duh )
4. prezenta curcubeului care este si un semn a lui lucifer si un semn prin care s-a facut legamant ca nu vor mai fi inundatii pe pamant
5. spargerea oglinzii si apoi reculegerea cioburilor reprezentand renastere din distrugere.
http://www.youtube.com/watch?v=a_4z0L6qHKQ

15 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu serios, B este illuminati?
asta nu stiam, dar presupun ca e normal ca un simbol sexual sa fie descris ca avind o anumita relevanta, in afara de importanta pe care i-o dau anumiti adolescenti in baie.

| Thunder a răspuns:

Sar ca arsi fanii lui Beyonce si Lady Gaga. Unii nici nu stiu ce inseamna grupul Illuminati. Bun, fac parte din grup, eu ce sa fac? Nu sunt fanul nimanui, nu-mi place sa urmaresc ce a facut ala, ce melodie a scos aia, cu cine s-a culcat cutare. Nu am idoli. Sunt tot felul de oameni specializati in controlul mintii, care se afla in spatele celor mai banale stiri, anunturi tv, la care nici nu bagam de seama, dar subconstientul nostru inregistreaza si lucreaza. Cata tevatura si cu 2012, instaureaza frica in oameni, credem prea mult ce spun expertii, oameni platiti tot de cei care ne conduc.

| Sin a răspuns:

Astazi am discutat toata ziua in contradictoriu cu cineva.Respectivul vedea numai semne sataniste in toate versurile si in toate videoclipurile, pana si intr-unul cu Boney M.; iar acum astia vad numai Illuminati prin videoclipuri.
Oameni buni, sunteti incredibili! De unde naiba le scoateti?(vorbesc de cei care "fabrica" astfel de zvonuri si care gasesc fel de fel de "mesaje sublime" acolo unde nu sunt)
Subscriu in totalitate la cuvintele spuse de fanaticdupatine.

Răspuns utilizator avertizat
| BlueByMe a răspuns:

Asta este o maaaaaare prostie! nu mai crede porcarile astea!
si la gaga se crede la fel dar ambele(si beyonce si gaga )nu au absolut nicio legatura cu iluminati!
sunt doar niste,, zvonuri'' prostesti create de cei care le urasc pentru a le scadea din popularitate si a arata fanilor ca mesajele lor sunt negative...nu sunt negativelaughingsunt doar niste videoclipuri muzicale!
dupa ei ce ar vrea sa devina muzica? sa stea unu fara sa danseze fara nimic pe el in mijlocul unui perete alb?laughing
nu le mai crede!winking

| brokenkid a răspuns:

Credeti voi ca nu sunt semne, ba da sunt semne, asa cu se insinueaza, ca UE SI SUA sunt puterile care vor aduce sfarsitul lumii, j.w. bush tradus intr-o limba islamica veche inseamna 666, cum de astfel protocolul web www. conform calulcelor tradus inseamna 666, si multe altele. TOT CE E POSIBIL CA BEYONCE SA FACA PARTE DIN ACEASTA SECTA. daca credeti ca aberez, ca am probleme cu capul sau ca visez doar, uitati-va la INGERUL DEMONIC;) -documentar crestin ortodox realizat de fratii nostri sarbi {popor ortodox de asemenea} merita, bafta

| alexandrucr a răspuns:

Toti artistii mainstream sunt satanisti laughing vezi the music industry exposed pe youtube si the arrivalswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am auzit si eu asta, cred ca de cand umblu cu lady gagatongue
acum lasand glumele la fel se zice si despre lady gaga ca face parte din grupul illuminati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beyonce Knowless nu face regia la videoclipuri, nici versurile nu le scrie, are compozitor.Este doar un produs, ar trebui sa ne scoatem ideea asta din cap cu "ce a vrut sa zica artistul", putini mai sunt artisti.
Coincidentele din videoclip sunt amplasate strategic, cu cat se va barfi pe marginea acestui subiect, cu atat va vinde mai multe albume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi crestini sunt obsedati de NWO, de Illuminati sau mai stiu eu ce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul mesaj interesant si subliminal se gaseste intr-o piesa ce ii apartine lui Tupac Shakur, care pusa pe reverse (cantata de la sfarsit spre inceput) scoate la iveala un mesaj gen: I'm still alive and you know you too. Am auzit asta acum vreo 4 ani sau chiar mai mult. Nu stiu cu exactitate mesajul subliminal si nici daca Tupac e mort sau e doar o inscenare, asa cum cred multi.
Pentru mai multe detalii, raspund pe privat.

Iar tu Mariela, renunta la contul asta fake, iesi de dupa masca si ia-ti o viata.

| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a răspuns:

E adevarat! si rihanna, lady gaga, jay-z, katty perry care a declarat singura ca sia vandut sufletul satanei fac parte din illuminati, de fapt uni spun ca michael jackson nu a vrut sa ia parte la mizeria asta si asa a ajuns sa fie omorat!
cauta asata : http://adevarulascuns.blogspot.com/......at-de.html

| dynamick007 a răspuns:

Prostie totala...

| miha_6806 a răspuns:

Da, foarte interesant m-a socat chestia asta dar ai dreptate m-am uitat la tot videoclipul si intr-adevar e asa cum ai spus tu. E satanista, a facut semnul diavolului pacat de ea sad credeam ca e crestina devotata.